Kalendář

Prosinec 2013
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 28Pro

  Jedna z her, kterou Robert Moss, autor několika knih na téma sny a snění (Tři pouhé věci, Vědomé snění, Tajné dějiny snění) hraje s účastníky svých seminářů, se jmenuje Neočekávaný host u dveří.

  Představte si, že stojíte před vstupními dveřmi do svého domu, ať skutečného nebo takového, v kterém byste rádi bydleli. Nebo jinak řečeno, je to dům pro hosty, kde se může objevit kdokoli kdykoli.

  Každý jsme vlastně takovým domem pro své hosty, kteří stále přicházejí a odcházejí. Jsou to naše nálady, emoce a pocity a my musíme být připraveni přijmout je odpovídajícím způsobem, ať už je to kdokoli a objeví se před našimi dveřmi kdykoli.  Představte si, že u vašich dveří čeká pocit, který na vás doléhá.

  Nejprve si ho prohlédnete, poté ho oslovíte JMÉNEM a co teď, jak se k té emoci, pocitu, k tomu neočekávanému hostu zachovat. Je – li takzvaně negativní (Úzkost, Strach, Vina, apod.), nejraději byste ho asi hned hnali ode dveří, ale on se jen tak nedá. Chcete – li se zbavit nevítaných pocitů tím, že je začnete odmítat, najdou si k vám cestu jinudy a budou vás znova pronásledovat a obírat o energii. Na druhou stranu si  nemusíme určité pocity, např. některé formy strachu zvát přímo do domu, stačí, když jim vyhradíme místo v určité „bezpečné zóně“ a zavoláme si je, až se s nimi budeme chtít blíž seznámit a pracovat s nimi.

  Robert Moss na svém blogu vypráví:

  Když jsem poprvé hrál v jednom ze svých kruhů tuto hru, setkal jsem se u dveří s hostem jménem Netrpělivost. Vypadal jako mladá, překypující, nabubřelá verze mě samotného, se světem, klečícím mu u nohou, pokaždé žádající to, po čem zrovna touží. Nevěnoval jsem mu příliš pozornost, jen jsem ho pozval k sobě do útulného pokoje. Pak jsem mu pomohl usadit se tam, udělat si pohodlí a zavalil jsem ho horami dobré literatury a DVD s filmy. Povzbudil jsem ho, aby si to všechno v příjemném rozpoložení užil, aby se události, jež tolik očekával, mohly samy od sebe přirozeně vyvinout.   

  Jedna žena ze stejné skupiny se u svých dveří potkala s Empatií, jež měla vzezření bohyně Kwan Yin, avšak její forma byla vytvořena z vody. Seznámení s ní bylo výzvou k tomu, aby se žena nenechala zaplavovat emocemi do té míry, že by ji zcela zatopily. Během cesty se za doprovodu bubnů ženě podařilo najít účinné uzavření a odplavení veškerých emočních vod.

  Další účastníci se setkali se svými osobními démony včetně démonů jménem Deprese a Beznaděje, Úzkost, Vina, Lítost, Hněv, Sebelítost, Žal, Vlastní důležitost, Odpor, Dominátor, apod. Objevily se různé strategie, jak jednat s takovými nezvanými hosty. Jedna účastnice naplnila kvůli uklidnění a potěšení Lítosti svůj dům hudbou. Jiný hráč poté, co se setkal s Úzkostí, ji vzal dovnitř, umyl a opečoval ji pod sprchou, zachumlal ji do teplého županu a usadil do křesla u krbu. Někdy přišli pomoci i ostatní hosté. Radost přemohla Strach, Potěšení Smutek.

  Podívejte se teď, v posledních dnech Starého roku, kdo stával nejčastěji u vašich domovních dveří, čemu jste museli čelit, s čím se potýkat, čeho se dotýkat či na co nesahat, postava jakého jména nejčastěji postávala nablízku a naléhala, abyste si jí všimli a pomohli jí vstoupit do vašeho domu tak, aby vám přestala být na obtíž, která čekala, že jí vytvoříte prostředí, kde by se cítila jako milovaný člen rodiny.

  Podívejte se na dveře do Nového roku, které se otevřou co nevidět. Koho byste tam uvítali s otevřenou náručí, v jaké společnosti byste chtěli strávit rok 2014. Pojmenujte tu náladu, pocit, emoci jako svůj vstupní PIN, platný od 1.1.2014. V duchu si ho pravidelně opakujte, abyste na něj ani jediný den nezapomněli.

  Přeji vám užitečný a hodnotný rok 2014, prožitý s láskou a důvěrou v přirozené plynutí událostí.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 22:37

One Response

WP_Cloudy

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.