Kalendář

Červen 2013
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 23Čvn

  ve 13:32 hodin letního času, na 2°10´ Kozoroha

  Tomuto stupni Kozoroha přísluší sabiánský symbol „Lidská duše, toužící po nových zkušenostech, hledá vtělení“, s podvysvětlením „Mocná touha jedince po čemkoli, co by mohlo rozšířit a prohloubit kontakt s ostatními živými bytostmi“.

  Klíčová věta: Touha prověřit sebe sama

  V Mayském orákulu je symbolem KAN – první výhonky, klíčení bytostného já, inspirace, iniciace.

  Nejprve bych vás ráda informovala o podzimních planetárních konstelacích, konajících se v sobotu a v neděli 19. a 20. října 2013 v Angel´s Studiu, Wenzigova 5, Praha 2. Zaujala – li vás moje nabídka, zajistěte si, prosím, svoji účast včas (přes kontakt), jelikož počet účastníků je omezen tak, aby si každý mohl postavit svoji osobní konstelaci, bude – li chtít. Více na planetární konstelace.

  A nyní se vraťme k prvnímu letnímu úplňku. Řada webových stránek zdůrazňuje jeho zvláštní doprovodný jev, jelikož Luna se dnes přibližuje k Zemi víc než obvykle a jeví se být proto mnohem větší než jindy.

  Název Super Moon dal tomuto úkazu Richard Nolle, který na svých stránkách uvádí přehled dat, kdy se k nám Luna přibližuje do těsné blízkosti. Není to zase tak zřídkakdy, zjistíme, že stejně je na tom i letošní květnový a červencový úplněk.. Zajímavé je, že se to děje těsně po letním slunovratu, zatímco loni se totéž odehrávalo 12. prosince v novoluní před zimním slunovratem.

  Víme, že úplněk dokáže důkladně rozdmýchat emoce, stejně jako povzbudit vlny přílivu k hlubšímu průniku do pevniny, o to víc během působení Super Luny.

  Jak již bylo řečeno před pár dny při slunovratu, dochází od předcházejícího týdne ve vesmírných tanečních hodinách k různým párovým kombinacím při volbě partnera.

  Nejprve si Slunce na konci znamení Blíženců stihlo 19. června vyzkoušet do páru Jupitera, za tři dny poté, již v Raku, si k sobě zvolilo Lilith a všichni tři se budou ještě pár dnů těšit z rozmanitosti svého propojení.

  Trojice Slunce Lilith (v Raku) Jupiter (na samém konci Blíženců) a Luna na druhé straně naproti v Kozorohu tvoří základní osu tvaru horoskopu, nazývaného DRAK. Právě tento druh DRAKA je svým způsobem velmi výjimečný, protože zahrnuje tzv. velký vodní trigon/trojúhelník nadání, vytvořený mezi Sluncem + Lilith v Raku, Saturnem ve Štíru a Neptunem v Rybách.

  http://tribune.com.pk/story/522017/lacking-infrastructure-clean-drinking-water-an-uphill-battle-for-villagers/

  Vodní element oživuje ve společnosti či v osobním životě téma duchovního směru a empatického naladění na okolí, o vzedmutých emocích ani nemluvě.

  Každý velký trojúhelník je jako strom se zralým ovocem a záleží na člověku nebo na společenství, jestli nechá plody schopností a talentu spadnout a zetlít na zemi nebo jestli je opatrně sklidí a vychutná si jejich šťávu a vůni.

  Hlavní pozornost se v dnešním DRAKU a po dalších 14 dnů upíná směrem k naší trojici Slunce – Lilith – Jupiter. Všichni ostatní členové ansámblu Theatru Mundi jsou zde účastni k jejich prospěchu. Miminka narozená v této dispozici jsou vybavena do života  harmonií a zároveň schopností jít si za cílem svou vlastní cestou. Nicméně v úplňku se pokaždé objevuje napětí mezi Sluncem a Lunou, mezi seberealizací a citovým prožíváním, mezi dvěma polaritami, z nichž ani jedna není samostatně životaschopná. 

  Člověk s úplňkovým zadáním osobního horoskopu často po řadě životních zkušeností dojde k poznání, že veškerá podpora přichází z jeho nitra, nikoli zvenčí. A patrně nejen v úplňku. Navíc, vše se stále i nadále odehrává v hlavní režii Urana s Plutem, kteří jsou sice hlavní manažerská dvojice, nicméně každý s rozdílnou představou o prostředcích k dosažení zásadní společenské změny.

  http://jennilee.tumblr.com/

  To všechno se  týká i lidí, narozených kolem dnešního data, jelikož tyto aspekty života se promítnou do jejich tzv. solárního horoskopu, platného od narozenin letošních do narozenin příštího roku.

  Velký vodní trigon vyvrcholí v úplňku 22. července a do té doby je aktivní v životech každého z nás. Pokusme se zahrnout jej do života soucítícím pohledem kolem sebe, nasloucháním svému vnitřnímu hlasu a intuici, aniž bychom přitom překračovali svoje limity a nevrhali se do role oběti. Úplně postačí být obětavý a nezapomínat přitom ani na sebe sama.

  Při našem dalším setkání (v novu 8.července) se podíváme blíže na paralelní běh Lilith a Jupitera od roku 2010, opakující se cca každých 33 let.

  A nakonec důležité upozornění! Již od této středy 26. 7. se bude Merkur v poslední třetině znamení Raka obracet do opačného směru, bude retrográdní, pozor tedy na veškerou techniku, rušené či zpožděné odlety a přílety, odjezdy a příjezdy, selhávající komunikační prostředky včetně médií, atd. Do původního směru se bude zase vracet 20. července.

  Obecná doporučení pro úplněk ve znamení Kozoroha, platná až do středy 25.7., 9:28 hod., kdy Luna postoupí do Vodnáře:

  Výživa:
  Solí není nutno v těchto dnech šetřit, pouze v případě hypertenze. Využijme prostředky k posílení imunitního systému. Vhodná je konzumace všeho, co roste pod povrchem zemským – kořenová zelenina, cibule, česnek, kedlubny, ředkvičky.

  Péče o zdraví, invazivní zásahy do těla:
  Tato hraniční lunární fáze není vhodnou dobou pro takové zákroky včetně očkování a zubního ošetření. Naopak je vhodná péče o pleť, manikůra, pedikůra..

  Péče o domácnost:
  Teď můžeme na zahradě plít, sklizené plody budeme ihned konzumovat. Nebudeme řezat ani stromy, ani okrasné keře. Můžeme sbírat a sušit léčivé byliny a kořeny.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 17:15

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.