Kalendář

Květen 2013
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 10Kvě

  Ve 02:28 letního času na 19°32´ Býka

  Tomuto stupni Býka odpovídá Sabiánský symbol „Po nebi se táhnou oblaka ve tvaru křídel“, s podvysvětlením „Být si vědom působení duchovních sil“.
  Klíčové slovo: POŽEHNÁNÍ

  V mayském orákulu je pro dnešní den symbol Ahau, poslední, vrcholný symbol ze všech třinácti – ničím nepodmíněná láska, přechod na vyšší úroveň, Slunce, korunní čakra. Ahau byl naposledy zaznamenán zcela nedávno, přesně v novu před dvěma měsíci.

  S dnešní konstelací se naskýtá víc než dobrá příležitost k započetí práce na nějakém osobním záměru, vyžadující nekonečnou trpělivost. V novoluní se dnes dělí o jednu pozici Slunce s Lunou. Ta stojí v době zatmění Slunce mezi ním a Zemí a zakrývá mu dokonalý pohled na dění kolem.

  Do společnosti se dnes přidal ještě někdo třetí – bohyně Pallas Athéna, vrchní organizátorka všech plánovaných akcí. I ona je ve znamení Býka, stejně jako další dvojice – Mars (akce, energie) a Merkur (komunikace, zprostředkování).

  Dnešní ráno v australském Perthu

  Pás viditelnosti zatmění Slunce 10.května 2013

  Žádné jiné znamení nedokáže pracovat tak neodbytně, aniž by se přitom přes všechny těžkosti a nesnáze odchýlilo od svého záměru.

  „Zabýčit se“ znamená nejen vynaložit úporné úsilí ke splnění zadaného úkolu, ale na druhé straně i náhlé zaseknutí, zablokování v jedné pozici, kdy člověk příliš zaměří svoji pozornost na jednu možnost/řešení a ztrácí širší kontext a pružnější úhel pohledu na věc. Typickým fyzickým hendikepem Býků (lidí se zvýrazněným znamením Býka) je zablokovaná krční páteř (omezený akční rádius pohledu), u dětí časté angíny, záněty horních cest dýchacích.

  Zkuste se naladit na energii Býka, labužníka života, uvařte si dobré jídlo z pravých, nefalšovaných a nešizených surovin, usedněte ke společné tabuli, pusťte si příjemnou hudbu a vychutnejte si milosti života teď, v tuto neopakovatelnou chvíli, která v další minutě už bude minulostí.

  Kromě rozličných požitků se pro dobu zatmění nedoporučují žádné zásahy do lidského organizmu a fyzického těla.

  Příště se sejdeme 25. května, při úplňku a třetím zatměním z jarní série, tentokrát zatměním Luny ve Střelci.

  V celkovém širším astrologickém záběru je na obzoru – 20. května v pořadí již třetí kvadratura Urana s Plutem. Jejich rozporuplnou alianci pocítí ti, kdo mají v osobním horoskopu zvýrazněný plus mínus 11. stupeň kardinálních znamení (Beran, Rak, Váhy, Kozoroh) ať už postavením planet nebo os horoskopu.

  Objevuje se zde téma kontroly, buď frustrace z ní nebo naopak z niterné potřeby na všechny kolem dohlížet a zasahovat jim do života, často v tom nejlepším úmyslu. Zadáním je hledat zlatou střední cestu ke svému středu, centru, srdci.

  Dvě kvadratury Uran Pluto (2012) máme v tomto okamžiku za sebou, dalších pět nás ještě čeká. Poslední, sedmá, proběhne v roce 2015. Jejich způsob vyjádření bude mít rozličné, neopakovatelné formy jak v globálním, tak i osobním měřítku, obsah však zůstává stále stejný – dynamický vývoj, provázený zásadní transformací člověka a lidské společnosti.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 13:04

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.