Kalendář

Březen 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 17Bře

  ve 12:02 hodin středoevropského času
  Slunce 0°00´ Berana   

  Prvnímu stupni zvěrokruhu a zároveň i Berana přísluší sabiánský symbol „Ženu, která právě vystoupila z oceánu, objímá tuleň“ s podvysvětlením „Vynoření nových forem a potencialit vědomí“.
  Klíčová věta: Impuls být

  V mayském orákulu je pro dnešek symbol KAN – první výhonky, klíčení bytostného já, inspirace, iniciace.

  V kruhu dvanácti znamení, počínaje Beranem a Rybami konče, jsou rok co rok výrazně zakresleny čtyři významné body obratu událostí.

  • Jarní rovnodennost 20. března na 1. stupni Berana
  • podzimní rovnodennost 22. září na 1. stupni Vah

  Horizontála rovníku/rovnodennosti rozděluje Zemi na severní a jižní polokouli. V tu chvíli je Slunce přímo nad rovníkem. Anglický výraz pro rovnodennost Equinox v sobě zahrnuje stejnou délku trvání dne a noci toho dne (Equal Night, Nox), nejprve v době jarního setí a o půl roku později, v době podzimní sklizně. 

  Dalšími dvěma styčnými body jsou

  • letní slunovrat 21. června na 1. stupni Raka 
  • zimní slunovrat za dalšího půl roku, 21. prosince na 1. stupni Kozoroha

  Všechny čtyři body spolu tvoří velký čtverec, vepsaný do zemského okruhu.

  S okamžikem jarní rovnodennosti se loučíme s dlouhými nocemi, chladnou zimní minulostí a vítáme s nadějí nový život, teplo a rašení jara. První zelenající se lístečky zlatého deště, maličké kopřivy a pučící hlavičky krokusů a sedmikrásek, deroucích se na povrch,  jsou důkazem toho, že přírodní a kosmické cykly stále fungují.

  Tak jako Persefóné opustila Hádovu podsvětní říši a vyšla na denní světlo, aby se celá příroda s jejím příchodem probudila k životu, tak i my se budeme pomalu probírat ze zimní pasivity.

  Hned první víkend po březnovém úplňku je už tradičně vyhrazen křesťanským svátkům Velikonoc. A letos zároveň s nimi opět vyhlášení letního času.

  Vstupujeme do nového prostoru Berana, do nového astrologického roku.

  Prvních deset stupňů Berana z celkových třiceti je pod vládou Marta, je to fosforeskující startovní čára pro dalších 365 dní.

  Lidé, narození mezi 21. a 30. březnem jsou v předvoji, jejich impulzivní duch, deroucí se do popředí zájmu touží získat všechno bezodkladně hned teď. Jestliže jim tato jejich přirozená podstata a potřeba nekouká z očí a nečouhá z každého cípu kabátu, je to důsledek vnějších okolností, jež jsou součástí jejich příběhu podle zákona příčiny a následku.

  K lidem, narozeným mezi 21. a 30. březnem, patří například slavný japonský režisér Akira Kurosawa, předchůdce kvantové fyziky Wilhelm Reich, psycholog a filozof Erich Fromm, malíř Vincent van Gogh, z oblasti hudby Arturo Toscanini, Bela Bartok, Elton John, Diana Ross, atd.

  S příchodem jara se na pár dnů ocitneme v jejich energii vůdců, bojovníků, průkopníků, stojících v první řadě. Energie to je natolik strhující, že i my, dosud váhajíc, si budeme rychle vědomi toho, jak nás žene kupředu. Zahrňme ji teď do svého osobního systému a zkusme využít jejích předností k radikálnímu jarnímu úklidu a k očistě těla i duše.

  Vybrala jsem pro vás za tímto účelem jedno ze cvičení podle metody F.M.Alexandra. Čtenáři těchto stránek je znají, nicméně teď právě nastává nejvhodnější příležitost osvěžit si paměť.

  Cvičení se jmenuje Spouštění kotvy a je z knihy Glen Parkové Umění proměny. Jelikož veškeré bohaté zdroje, ze kterých příroda čerpá, jsou v jádru Země, zkusíme se teď spojit s tímto místem:

  Představte si, že sedíte někde na zeměkouli, třeba zrovna tam, kde jste právě teď.

  Na konci páteře, na kostrči, máte zavěšenou hadici (něco jako hasičskou).

  Cítíte, jak se ta hadice pomalu spouští dolů, do Země, pořád dál, až dosahuje skoro půl kilometru hluboko pod povrch. Je to vaše pouto/kotva.

  Představte si, jak na konci té hadice visí těžká litinová kotva, která hadici stahuje značnou silou dolů. Teď jste se napojili na centrum Země a na zemskou energii.

  Ta energie stoupá podél hadice vzhůru k vašim nohám, vstupuje do vás chodidly a stoupá nohama dál k páteři, do pánve.

  Vy teď můžete odplavit středem hadice ze svého těla všechnu nežádoucí energii, ať už je to bolest, úzkost, strach nebo hněv a zloba.

  Jestliže máte pocit, že se na vás nalepila negativní energie z okolí, odveďte i ji hadicí z těla pryč.

  Sledujte jako nezaujatý pozorovatel, jak tou hadicí plynule odplouvají chuchvalce nechtěné energie, jak se postupně rozpouštějí energetické cysty, a jak se všechny ty rozpuštěné části vracejí zpátky do Země, kde je spálí žhavé magma.

  Pokud se někde nějaké zbytky zachytí, zatěžkejte je závažími, která je strhnou dolů.

  Čím konkrétněji a podrobněji si představíte hadici, vcházející do Země, tím lepší spojení se Zemí a uzemnění docílíte. Můžete si třeba představit, jak hadice musí postupně procházet jednotlivými sklepními podlažími tak dlouho, až dosáhne hloubky půl kilometru.

  Toto cvičení můžete provádět tak dlouho, jak budete chtít. Čím víc negativní energie odstraníte, tím větší prostor pro naplnění životadárnou zemskou energií si vytvoříte, tím lépe budete uzemněni, zakořeněni, tím lépe budete moci přijímat výživu Země, podobně jako to dělají všechny rostliny a stromy.

  Říká se, že bylinky, sbírané na jaře, mají největší sílu a potenci, a proto i vy se teď můžete pojit se Zemí a nasytit se její silnou jarní energií.

  Přeji vám krásné jarní dny. Máša Růžičková

  Posted by admin @ 13:41

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.