Kalendář

Únor 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 10Úno

  v 8:20 hodin středoevropského času, na 21°44´ Vodnáře

  Tomuto stupni Vodnáře přísluší sabiánský symbol „Na podlaze ve školce je měkký koberec, aby si děti mohly hrát v teple a pohodlí“ s podvysvětlením „Vřelost porozumění, daná těm, kdo jsou už na startu života připraveni otevřít se novým možnostem.“
  Klíčové slovo: ocenění

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Chuen – hra, kouzlo, iluze, spontánnost, dítě v nás.

  Datum 10. února označuje v Číně vstup do Nového roku, jenž je ve znamení vodního hada. Jelikož element vody má v čínské symbolice černou barvu, je rok 2013 rokem černého (vodního) hada, kvalita jin.
  Roky Hada od začátku 20.století: 1905 (Dřevo), 1917 (Oheň), 1929 (Země), 1941 (Kov), 1953 (Voda), 1965 (Dřevo), 1977 (Oheň), 1989 (Země), 2001 (Kov), 2013 (Voda)

  Gustav Klimt – Vodní hadi

  Dnešní horoskop má, světe div se, jiný tvar než Yod. Dnes se vezeme ve vlaku, který je tažen „lokomotivou“ se strojvedoucím Saturnem ve Štíru. Saturn jako strážce a stavitel hranic a jasných pravidel, ukázněný a spolehlivý, ale také trvající na svých principech a zásadách.

  Ústřední dvojice novoluní – Slunce s Lunou nemá utkané nitky k žádné z ostatních planet, hraje si svůj vzájemný dialog/monolog ve vodnářském zápalu pro vyšší cíle, pro blaho celku, spolku, skupiny, státu, lidstva. Patrně se zrovna dohadují, jaké prostředky k dosažení vytyčených cílů použijí, jejich možnosti totiž nejsou prakticky ničím omezené. 

  Proti Vodnáři má svoji pozici znamení nejtvořivější a nejpodnikavější ze všech, Lev, jenž má v sobě dětskou hravost, který v zápalu hry dokáže zapomenout na všechno a na všechny kolem. Vodnář přímo proti němu je naopak zaměřený na společnost a na její rozvoj.

  Polaritu Vodnáře a Lva výstižně popsal Albert Einstein – cituji:

  Lidská bytost je součástí celku, který nazýváme Vesmír, součástí omezenou časem a prostorem. Člověk vnímá sebe sama, své myšlenky a pocity jako něco odděleného, samostatného, jistý druh optické iluze vlastního vědomí. Tato iluze nás vězní ve vlastních tužbách a citech k několika nejbližším lidem. Naším úkolem je uniknout z tohoto vězení tím, že rozšíříme okruh svého soucítění a obsáhneme v něm všechny živoucí bytosti a všechnu přirozenost ve vší své kráse. Nikdo toho není schopen dosáhnout zcela, ale snaha přiblížit se tomuto cíli vede sama o sobě k osvobození a k nalezení vnitřního bezpečí.  

  Einstein, narozený se Sluncem v Rybách 14.března 1879 měl jako vůdčí planetu svého osobního horoskopu Urana, který vládne znamení Vodnáře.

  Obecná doporučení pro novoluní, kdy Slunce s Lunou zastávají společné místo ve Vodnáři:

  Výživa:
  Ideální postní den, jelikož tělo se přirozeně, nenásilně zbavuje toxinů. Zbavovat se teď můžeme i nepříjemných návyků, jako například kouření.

  Péče o zdraví, invazivní zásahy do těla:
  Stejně jako úplněk, není ani tato hraniční lunární fáze vhodnou dobou pro podobné zákroky včetně zubních oprav. Tělo si samo říká o odlehčení jak ve stravě, tak ve fyzickém nasazení.
  Dnes jsou velmi blahodárné osvěžující koupele a relaxační masáže, zároveň si můžeme během dneška ještě upravit zarostlé nehty. To platí až do dnešního večera 22:20 hodin. Tím okamžikem Luna mění znamení, pokračuje do následujících Ryb, kde už platí zcela jiná pravidla.

  Péče o domácnost:
  Zalévat pokojové rostliny budeme až teprve od pondělního rána, s Lunou v Rybách. Ve Vodnáři (vzdušné znamení) hrozí zaléváním vyšší výskyt škůdců.

  Máša Růžičková

   

  Posted by admin @ 01:06

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.