Kalendář

Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 21Pro

  Slunce 0° Kozoroha ve 12:12 středoevropského času

  Sabiánský symbol pro 1.stupeň Kozoroha zní „Indiánský náčelník požaduje na shromážděném kmeni vůdcovskou moc“. S dalším vysvětlením „Moc a zodpovědnost, přítomná v každém uplatnění vůdcovského nároku“.

  V mayském orákulu je pro dnešní den symbol Ahau, poslední, vrcholný symbol ze všech třinácti – ničím nepodmíněná láska, přechod na vyšší úroveň, Slunce, korunní čakra.

  Více netřeba zmiňovat se o mayských symbolech, neboť všichni jsme si o nich přečetli už víc než dost.

  Symbolických souvislostí, koincidencí a spojitostí bychom mohli nalézt ze všech stran a zdrojů celou řadu, avšak vraťme se zpátky na zem, tam, kde nás naše matka Země potřebuje a postrádá a kde my potřebujeme ji.

  Dnes vstupuje Slunce do znamení Kozoroha a vrací se od protinožců zpátky k nám, na naší severní polokouli. Dnešní noc bude pro nás tou nejdelší v roce, a zároveň pro nás bude příslibem, že noci budou ode dneška každým dnem kratší a denní jas delší.

  Máme tak před sebou jak oslavu křesťanských svátků Vánočních, vstupu světla do našich srdcí, tak i příchodu slunečních paprsků na naši severní polokouli. Slunce se ještě předtím, než se znovu vydá opačným směrem na sever zastaví jako každý jiný rok na své pouti na tři dny. Tyto dny a hodiny bývají hluboce spirituální a něčím mystické a jsou vhodné pro určité vnitřní zahloubání, ať v jakékoli meditaci nebo v niterném usebrání (divím se, že mi toto slovo počítač nezatrhl jako už dávno nesrozumitelné).

  Jako inspiraci pro letošní slunovrat si dovolím uvést teď příklad z Afriky, s jakým podtextem tam probíhá celý život člověka, na základě toho, jaké téma si jeho duše pro tento život zvolila.

  Když žena určitého afrického kmene otěhotní, vstoupí do kruhu několika přátel a společně se modlí a meditují, dokud nezaslechnou píseň dítěte, které se chystá na svět. Každá duše má svoje vlastní vibrace, které vyjadřují její jedinečnou chuť a smysl. Když se žena na píseň svého dítěte naladí, všichni ji společně zazpívají. Pak se všichni vrátí ke svému kmeni a šíří ji mezi ostatní členy.

  Když se dítě narodí, kmen se sejde a všichni mu zazpívají jeho píseň. Stejně jako když jde pak dítě poprvé do školy nebo později, když prochází iniciačním rituálem do dospělosti a ještě později, když se žení nebo vdává. Když duše uzavírá svoji životní pouť, tehdy uslyší svoji píseň od své rodiny a přátel naposledy.

  Je ještě jedna příležitost, kdy člověk uslyší od ostatních zazpívat svoji píseň. Je to ve chvíli, kdy se dopustí nějakého zločinu nebo přestupku proti ostatním členům kmene. Tehdy je povolán, aby si stoupl doprostřed vesnice a vyslechl si svoji píseň. Neznamená to trest, ale laskavé připomenutí jeho osobní identity, kam se jeho duše na počátku rozhodla jít a na co možná člověk s lety už zapomněl. Když si připomeneme svoji píseň, nepotřebujeme ani nechceme druhé zraňovat.

  Přítel je ten, kdo zná naši píseň a kdo nám ji zazpívá, když jsme na ni zapomněli. Ti, kdo nás milují, nejsou zaslepeni našimi chybami nebo temnými stránkami, které jsme si o sobě vytvořili. Zapamatovali si krásu naší duše, její celistvost, nevinnost a smysl její cesty.  

  Nemusíme vyrůstat uprostřed Afriky, abychom v rozhodujících chvílích života uslyšeli svoji píseň, protože život sám nás průběžně upozorňuje na to, kdy jsme nebo nejsme v souladu sami se sebou.

  Zkusme se proplést labyrintem svého srdce, rozpoznat jeho píseň a prozpívat se k celistvosti a harmonii své duše. Vstupujeme do dalšího ročního cyklu, do období oslavy příchodu světla pozemského a duchovního.

  Vzpomeňme na naše blízké, na Hanu, na Romana, na ty, kteří před rokem svoji cestu ukončili pro nás příliš rychle.

  Přeji vám všem klidné a laskavé svátky Vánoční. Sejdeme se už za týden, 28. prosince, o posledním letošním úplňku v Kozorohu. Horoskop toho dne je o poznání naléhavější a vyžaduje daleko hlubší transformaci nežli ten dnešní.

  Máša Růžičková

   

  Posted by admin @ 00:11

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.