Kalendář

Prosinec 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 13Pro

  v 9:42 hodin středoevropského času, na 21°45´ Střelce

  Tomuto stupni Střelce přísluší sabiánský symbol „Čínská prádelna“, s podrobnějším vysvětlením „Používat zvláštnosti svého rasově – kulturního původu v zájmu přežití a prosperity v cizím prostředí“. Klíčové slovo: Sebeovládání.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem EB – roh hojnosti, kalich, sklizeň, svobodná vůle a moudrost.

  Neastrologové na chvilku dovolí, neboť vzhledem k přívalové vlně informací o konci světa a přepólování zeměkoule (už příští týden!) mi nedá nezmínit se o pouti Merkura, šéfa mediálního centra a mezinárodního tiskového mluvčího.

  Jeho nedávné služební cesty ze Štíra do Střelce se zpáteční letenkou, navíc v soustavném napojení na Lilith a Jupitera v Blížencích, jimž oběma právě vládne a řada jeho dalších aktivit svědčí o košatém, neohraničeném slovním i psaném projevu, o přemíře in- a desin- formací, o míchání rozličných ingrediencí, z nichž by ani pejsek s kočičkou neuvařili dort.

  Denně strávím spoustu času prostým vymazáváním vyžádaných i nevyžádaných mailů jen na základě jejich pojmenování, asi víte, o čem mluvím. Merkur ve Střelci a ještě k tomu ve spojení s Lilith a Jupiterem nezná míru, kam až může zajít, jeho výřečnost a délka přesvědčivých videí nemá limity.

  Nechci se řadit mezi výše jmenované, mám totiž Merkura ve skoupém Štíru, který nejprve váží slova a pak teprve vystřelí příslovečný osten. V dané historické chvíli bych ráda přenechala slovo moudřejším a přečkala tak až do toho 21.12.12, abych vás mohla i v roce 2013 informovat, co se kde děje, dělo a bude dít.

  http://www.bux.cz/knihy/131937-kalendar-nastenny-2013-ceska-krajina.html

  Novoluní jako nový začátek, ve Střelci optimisticky, s výhledem, že i na pustém ostrově najdeme suché větve a vykřešeme ohnivou jiskru pod otýpkou dřeva. V horoskopu dnešního dne pokračuje formace dvojitého Yodu.

  Dovoluji si citovat z knihy Václava Cílka a dalších několika autorů s názvem Tři svíce za budoucnost aneb Návody a nápady jak přežít konec světa. Vydala Novela bohemica 2012, zatím ještě k dostání.

  Vypovídá o velmi reálném pohledu na budoucí život na naší planetě. Doporučuji dočíst až do konce a zapamatovat si to, co vám uvízne v hlavě jako velkou inspiraci do budoucna:

  1. Změna bude velká, ale může být rozložená na delší dobu, takže se s ní půjde za použití dobré nálady a komických prvků vyrovnávat. Tento svět už nikdy nebude jako dřív.
  1. V našich podmínkách očekáváme těžkosti, ale ne katastrofu. Část těchto těžkostí, možná dokonce větší část se bude odehrávat v naší hlavě.
  1. Díky tomu všemu lépe pochopíme minulost, vztah k půdě a k potravinám i pocity lidí, které znárodnění či měnová reforma na čas ožebračily.

  Osobní strategie by měla sestávat z péče o zdraví (nemoc je drahá), vybudování si odolné mentality a rodinného zázemí (děti jako penzijní fond). Také kus nějakého duchovna se vždy může hodit. Neříkáme to rádi, ale možná nedojde k renesanci jaderné energie, ale jen manuální práce (sám sobě temelínem).

  Komunitní strategie spočívá ve vytvoření sítě neoficiálních i oficiálních vládních a zejména nevládních organizací a lokálních ekonomik. Globalizace však není na odpis, banány si nevypěstujeme a ropu nenatěžíme. Budoucnost je spíš v kombinaci chytrých globálních a lokálních postupů.

  Národní strategie: Nejprve je nutné unavit se nadáváním na českou politiku (stadium I), pak si od státu nic neslibovat a spolehnout se na sebe a na své bližní (stadium II), pak s tím něco udělat (stadium III). Je lepší zůstat okrajovou částí Evropy než severním výběžkem Balkánu. Se zavedením čínštiny do škol bych ještě chvíli počkal, třeba se Čína taky rozpadne.

  Tato krize nemá jedinou příčinu, ale celý průvod – eroze půd, poruchy hydrologického cyklu, černání Arktidy, dluhy, ztrátu rukodělnosti, zhloupnutí většiny médií, školní systém, lenost myslet a pracovat, lstivé Řeky, atd. Tím pádem musí mít i stovky dílčích řešení. Neexistuje jeden lék, ale společný léčivý pohyb v mnoha směrech. Něco vymyslíme sami, něco odkoukáme od menších, spřízněných národů, jako jsou Bavoři nebo Bělorusové.

  Co považujeme za přiměřené situaci: nedělat dluhy, neprodávat půdu, spolehnout se hlavně na sebe, být milý k ostatním. Vlastně to všichni dobře vědí, jen se neradi loučí s iluzí bezstarostného blahobytu.

  Tolik Václav Cílek a autoři. A pamatujte, dosáhne k nám jen takové zlo, kterému to svým strachem dovolíme (citát od nejmenované autorky).  

  Krásný adventní čas a na shledanou o zimním slunovratu 21.12.

  Máša Růžičková

   

  Obecná doporučení pro novoluní ve Střelci:

  Zdraví a výživa:
  Věnujeme zvláštní pozornost kyčlím, stehnům a prokrvení žilního systému, neboť právě tyto oblasti patří ke znamení Střelce. Dbáme na dostatečný pitný režim – pitnou vodu bez bublinek a umělých sladidel.

  Střelec je ohnivé znamení, sáhneme po červené zelenině a ovoci – papriky, jablka, fazole.

  Ideální den k zahájení diety, škodliviny se teď dobře odbourávají z těla pryč.

  Péče o tělo:
  Nezatěžujeme tělo fyzickými výkony. Objednáme se dnes na intenzivní koupel s následující jemnou masáží celého těla.

  Zahrada:
  Můžeme prořezávat nemocné a napadené dřeviny a rostliny.

  Péče o domácnost:
  V ohnivých dnech nebudeme zalévat ani hnojit pokojové rostliny.

  Posted by admin @ 01:13

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.