Kalendář

Září 2012
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 16Zář

  ve 4:11 hodin letního času, na 23°38´ Panny

  Tomuto stupni Panny přísluší sabiánský symbol „Mary a její jehňátko“, s podrobnějším vysvětlením „Potřeba udržet si při procházení existenčními zkouškami citlivou a čistou prostotu jádra vlastní bytosti“.

  Klíčové slovo: Ryzí nevinnost

  V Mayském orákulu je symbolem KAN – první výhonky, klíčení bytostného já, inspirace, iniciace.

  Letošní zářijové novoluní je zahrnuto do pole znamení Panny, pro něž je příznačná střízlivá praktičnost. Pannu může těšit, když od někoho dostane úkoly a jeden po druhém je splní do detailu, navíc z vlastní iniciativy připojí pečlivě zpracované grafy pravděpodobnosti a statistiku možné perspektivy dalšího rozvoje.

  Dokonalý servis, který nabízí, nemá v širokém spektru zvěrokruhu konkurenci. O Panně se traduje, že pro jednotlivé stromy nevnímá celkový obraz nádherného voňavého lesa. S hlavou upřenou ke stolu, s lupou a pinzetou v ruce ani jinak nemůže. Pravý opak Střelce, uchváceného celistvým pohledem na tu barvitou krásu před sebou, ale nikdo po něm nemůže chtít, aby znal každý jednotlivý strom a rostlinu.

  http://blog.mellowmonk.com/

  Nedávno se mi dostala do ruky knížka z panenské přihrádky, ačkoli její název Zen a hotovo je podbarven protilehlým znamením Ryb. V angličtině se jmenuje Zen To Do, odtud zkratka metody ZTD, kterou autor Leo Babauta vyvinul a dál velice úspěšně rozvíjí na svém hojně navštěvovaném blogu zenhabits.net

  Autor nabízí praktické rady a postupy, jak se vyrovnat s nekončící lavinou nevyřízených mailů a telefonátů, s neustále narůstajícím počtem informací jakkoli zajímavých či naopak nepříjemně naléhavých, jak to zařídit, aby množství toho všeho nenarůstalo geometrickou řadou, ale abychom naopak měli na konci pracovního dne čistý stůl.

  Návod je psán k rychlé praktické aplikaci, nicméně vyžaduje kázeň a důslednost. Kdoví, ve kterém znamení má Leo Babauta ascendent, datum jeho narození je 30.4.1973. V každém případě motivuje a vede čtenáře ke změně zaběhaných návyků (sám se potýkal s nadváhou).

  Moji pozornost upoutala ještě jedna kniha, taktéž obsahem vedoucí k odstranění stereotypů. Konec výmluvám je dílem Dr.Wayne W. Dyera pro dospělé, jinak tento autor proslul svými chytrými knížkami pro děti. Narodil se stejně jako Leo Babauta v Býku (10.5.1940)

  Tady už se obsahem loučíme s panenskou energií a nahlížíme do znamení Ryb. Zpětně objevujeme svoji vizi a vášeň k životu. Co se stalo, že jsme to oboje ztratili, kde se to vytratilo a jak to najít zpátky, jak si vytvoříme nový pohled na život, změníme životní postoj, zbavíme se závislosti.

  Zde je výčet nejoblíbenějších výmluv, proč zůstávat u svého starého zaběhnutého způsobu myšlení:

  bude to těžké
  bude to riskantní
  bude to trvat dlouho
  bude to rodinné drama
  nezasloužím si to
  nemám to v povaze
  nemohu si to dovolit
  nikdo mi nepomůže
  ještě nikdy se to nestalo
  nejsem dost silný
  nejsem dost chytrý
  jsem příliš starý / moc mladý
  pravidla mi to nedovolí
  je toho na mě moc
  nemám dost sil
  je to moje osobní historie
  mám moc práce
  příliš se bojím

  Během dalších čtrnácti dnů můžeme jednotlivé důvody podrobit průzkumu nebo možná najdeme svůj jedinečný, nejoblíbenější a nejspolehlivější způsob, jak si ponechat to svoje staré, desetiletími vyzkoušené, ačkoli neosvědčené. Stále přítomné Pluto s Uranem nás ale nenechá v tom uvíznout, ať chceme nebo ne, je na ně spolehnutí, to mi věřte.

  Sejdeme se opět za týden, kdy Slunce vstoupí v den rovnodennosti 22.9. do znamení Vah.

  Možná se do té doby dočkáme převratné události v rámci informovanosti obyvatel země:
  http://www.ac24.cz/blogy/122-nejvetsi-odhaleni-vsech-dob-zpristupneni-prevratnych-technologii-celemu-svetu

  Máša Růžičková

  Obecná doporučení pro novoluní v Panně:

  Zdraví a výživa:
  Věnujme zvláštní pozornost trávení a zažívání, neboť celá tato oblast patří ke znamení Panny. Dbejme i na stravu psychickou, i tímto způsobem nemůžeme často věci dobře strávit.

  Stravu volme raději lehčí, ať příliš nezatěžujeme organismus.

  Ideální čas k zahájení diety, škodliviny se teď dobře odbourávají z těla pryč.

  Péče o tělo:
  Nezatěžujme tělo fyzickými výkony.

  Můžeme sbírat kořeny léčivých bylin.

  Můžeme si mýt a stříhat vlasy nebo si udělat léčivou koupel.

  Péče o domácnost:
  Ideální den pro přesazování rostlin a úklid suchou cestou (skříně, zásuvky).

  Posted by admin @ 15:50

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.