Kalendář

Srpen 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 01Srp

  v 5:27 letního času na 10°16´ Vodnáře

  Sabiánský symbol pro tento stupeň Vodnáře zní „Člověk v tichosti a v osamocení získává novou inspiraci, která mu může změnit celý život“, s podvysvětlením „Na prahu nového vývoje je nutno se spolehnout na vnitřní inspiraci a vedení“. Klíčové slovo PŘESAH.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem CAUAC (čteno ka uak), předposlední z dvaceti symbolů – bouře, oheň, déšť, aktivace pro přechod na vyšší úroveň.

  Ve Lvu, znamení, v němž je Slunce až do 21. srpna, se vyjadřujeme větami jako např.: chci si to tam užívat, chci si dopřát radost, chci se pobavit, chci si někam zajít, chci se realizovat.

  Naproti ve Vodnáři, kde je právě teď Luna, se hovoří jinak: je třeba se zamyslet nad tím, jaký bude mít dopad naše chování k přírodním zdrojům, dostal jsem nápad k vylepšení technologie a začnu ho prosazovat, aby pomohl nám všem, půjdeme tam, kam bude chtít většina.

  Oblast Lva plus pátý dům horoskopu je místem, kde lásku bereme všemi hrstmi a pokud se nám jí v dětství nedostalo tolik, kolik jsme potřebovali, bude v této oblasti čekat naše smutné vnitřní dítě, jež chce být zahrnováno pozorností i v dospělosti. Teprve tehdy, až budou jeho potřeby uspokojeny, bude schopno dozrát a podívat se i na Vodnáře na opačné straně.

  Ve Lvu a v pátém domu horoskopu se radujeme jako malé děti a  lásku, kterou nás ostatní zahrnují, automaticky přijímáme. Naproti tomu ve Vodnáři a v jedenáctém domě pozornost a lásku vkládáme do oblasti přátelských vztahů, ve skupinách, z nichž největší je skupina lidského druhu.

  Úplněk je dobrou příležitostí najít soulad a harmonii mezi oběma těmito póly. Ani příliš nestranit jednomu na úkor druhého, ani jednoho z nich nezanedbávat.  

  Kromě úplňku máme před sebou jednu zajímavost. Merkur, planeta komunikace je od 14. července v tzv. retrográdním, zpětném pohybu. Toto období končí již za pár dnů, 8. srpna. Není to nic neobvyklého nebo nového, protože Merkur se obrací pravidelně třikrát do roka. K tomu, co zde bylo již na toto téma řečeno, přikládám ještě pár zajímavých informací.

  Šprýmař Merkur vnáší v době retrogradity do našeho života trošku chaos a zmatek. Ovládá naši „nižší mysl“ – jakým způsobem vnímáme a interpretujeme informace, které získáváme ve svém prostředí a jak tyto informace předáváme dál ostatním.

  Když je Merkur retrográdní, je důležité svoje dokumenty a soubory zálohovat a zálohovat, mít pro každý případ v rezervě ještě jedno auto, pračku, ledničku, počítač a další technickou výbavu, protože to všechno se může sesypat, stejně jako můžeme při odjezdu na dovolenou strávit v letištní odbavovací hale při hledání potřebných dokumentů víc času než je zdrávo .

  Budeme – li muset podepisovat nějakou smlouvu, vyčkejme s konečnou verzí raději až do doby, kdy se Merkur dostane opět zpátky do svého přirozeného pohybu (nyní 8. srpna), jelikož je možné, že pak změníme názor a nároky ke druhé straně, případně že korekce podobného druhu vzejdou naopak od obchodních partnerů.

  Soustřeďme svoji pozornost na to, co sdělujeme a jak to sdělujeme, konkrétně v hraničních dnech tohoto období (15. července už bylo a 8. srpna teprve bude). Jestli vás svrbí jazyk a chcete se hádat, zamkněte si pusu na zámek. Jestli už držíte pero v ruce a chcete se podepsat na vyznačenou tečkovanou linku, ještě zadržte. Po 8. srpnu se budete možná na věci dívat jinak a budete děkovat prozřetelnosti za to, že vás ušetřila zklamání či nestoudných výdajů.

  Hezké léto přeje Máša Růžičková

  Posted by admin @ 22:28

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.