Kalendář

Srpen 2012
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 16Srp

  v 17:55 hodin letního času, na 25°09´ Lva

  Tomuto stupni Lva přísluší sabiánský symbol „Duha po bouřce“. Znamená spojení úrovně „nahoře“ a „dole“, úmluvu s vlastní božskou podstatou, slib nesmrtelnosti.

  V Mayském orákulu je symbolem Ix (čteno Íš) – šaman, jaguár, zasvěcení, vědění srdce, integrita.

  Obecná doporučení pro novoluní ve Lvu:

  Zdraví a výživa:
  Znamení Lva odpovídá srdeční oblasti a krevnímu oběhu. Proto si pro dnešek naordinujeme některou čisticí kůru a zbavíme se tak toxických látek, případně se budeme postit.

  Lev je znamením ohnivého elementu, takže do menu zařadíme červenou zeleninu a ovoce.

  Neklaďme dnes na sebe nároky, jež neodpovídají našim fyzickým možnostem.

  Péče o tělo:
  Ohnivé dny jsou vhodné ke stříhání vlasů, to je v případě, kdy je Luna buď ve Lvu nebo ve Střelci či v Beranu.

  Péče o zahradu:
  Sbíráme a užíváme bylinky, větráme a čistíme police k ukládání kompotů a k uskladňování ovoce. Naopak dnes ani nesejeme, ani nesázíme, neplejeme a snažíme se přemluvit hospodářská zvířata, aby odložila porod mláďat na později.

  Nejprve bych vás ráda upozornila na zajímavou akci nejen pro terapeuty, která proběhne přesně týden po našich planetárních konstelacích (13. – 14. října), to znamená o víkendu 19. – 21. října.
  http://www.maitrea.cz/akce/trauma-%E2%80%93-uvod-do-prace-s-traumatem-vychazejici-z-nejnovejsich-vyzkumu
  Seminář povede Andre Jacomet, dlouholetý asistent Petera A. Levina (Probouzení tygra).

  A teď už se vraťme k dnešnímu dni.

  Tak jako každé novoluní, i toto znamená začátek, zahájení nového cyklu, v němž Slunce a Luna spolu sdílí jednu stejnou pozici. Jsou připraveni na startu a nemohou se dočkat, až se rozběhnou kupředu, každý ve svém rytmu a svým tempem.

  Počínaje letošním červnem se vzhledem k pokračující těsné kvadratuře bouřliváka Urana s iniciátorem zásadních změn Plutem, i nadále pohybujeme po dosti tenkém ledě. Staré věci se drolí a rozpadají na malé částečky a naše pokusy znovu je poskládat dohromady se nedaří. Jsou chvíle, kdy všechno běží podle zaběhaných zvyklostí a pak přijdou momenty a úseky, kdy je všechno na draka, kdy bychom sice moc chtěli, ale nehneme se ani o kousek z místa.

  Právě v tomto týdnu přišla Uranovi s Plutem dělat společnost Venuše v Raku. Jelikož Venuše řídí ve vesmírné vládě department vztahů a financí, mohla se jejím začleněním do velké hry u řady z nás aktivovat vztahová témata či finanční problematika.   

  Slunce s Lunou jsou zapojeni do hry způsobem, že nevíme, jestli se do něčeho pustit hned nebo až později nebo jestli jít úplně od toho nebo jestli to nechat na někom jiném (Slunce s Lunou v sextilu na Mars-Saturn.)

  Současně je dnes Slunce s Lunou v napětí s Lilith, takže se můžeme, nebo přinejmenším někteří vyvolení se mohou cítit jako když ztratili svoji identitu, postrádají kontakt sama se sebou, trpí strachem, že přijdou o hlavu nebo že zkamení. Lilith se totiž dnes dělí o své místo s hvězdou Algol, ležící v souhvězdí Persea, spojené s mýtem legendární Medúsy.

  Pohled na zmítající se klubko hadů na její hlavě vzbuzoval hrůzu a děs do té míry, že při pohledu na ni muži zkameněli. Až teprve Perseovi se podařilo její hlavu useknout, díky štítu, který mu za tím účelem darovala Athéna.

  Mýtus Medúsy byl zformován vlivem patriarchálního pojetí, a přitom čistá forma Medúsy je symbolem hluboké instinktivní moudrosti a životní síly, kterou v sobě má každý. Mnohem více se k tomuto nesmrtelnému tématu můžete dočíst v knize Mystéria temné luny, jejíž autorkou je Demetra George.  

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 23:26

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.