Kalendář

Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 21Dub

  ve 9:18 hodin letního času, na 1°36´ Býka

  Tomuto stupni Ryb přísluší sabiánský symbol „Elektrická bouře“ s podvysvětlením „Kosmická síla, schopná transformovat veškeré implikace přirozené existence“.
  Klíčové slovo: navštívení

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem CIB (kíb) – důvěra, milost, vnitřní hlas, intuice, mystický přenos.

  Nejprve bych vás ráda upozornila na dvě zajímavé akce.

  První je hlasový seminář Ivany Vostárkové. Od této zkušené lektorky hlasového projevu přichází další jedinečná nabídka vyzkoušet si hravým způsobem své hlasové možnosti na semináři HLAS JAKO ZRCADLO OSOBNOSTI. Seminář proběhne v sobotu a neděli 12.a 13. května 2012 od  9.30 hod. do 17.00 hod. v prostorách Českého institutu biosyntézy, Eliášova 922/21, Praha 6.

  Kontakt na Ivanu Vostárkovou  i.vostarkova@seznam.cz

  Druhá akce je seminář POHLED DO SEBE, konaný v neděli 29. dubna 2012 od 10 hodin ve studiu Focus, Senovážné náměstí 6, Praha 1 www.studiofocus.cz

  Lektorky: Zdena Miarková, psychoterapeutka, Máša Růžičková, astroložka a průvodkyně na cestě

  Program:
  10:00 Úvodní slovo
  11:00 Jarní úvodní meditace – cca 60 min / Zdena
  12:30 oběd

  14:00 Astrologie, příběhy, povídání / Máša
  15:00 Astrologická konstelace (1 – 2 s přestávkou) / Máša
  17:30 Závěrečná meditace / Zdena
  19:00 Sdilení

  Vážné zájemce o postavení vlastní astrologické konstelace prosíme o zaslání svého jména, data, času a místa narození  na info@astroinspirace.cz

  V případě vyššího počtu zájemců budeme o konstelaci losovat

  Na seminář je možné se přihlásit na: lufocus@gmail.com   

  A teď již přistupme k dnešnímu novu. Býk je hned po Beranovi druhým znamením zvěrokruhu. Projevuje se spíše jinově, to znamená ženským způsobem. Neví si příliš rady, jak se prosadit, jak na sebe upozornit. Je pro něho obtížné zvládat požadavky současné společnosti. Raději uvádí do života nápady, které mu položil na pracovní stůl jangový (mužsky průbojný) Beran než aby sám přišel s něčím novým. Pokud po něm někdo bude chtít, aby prokázal vlastní iniciativu, bude ho to stát mnoho sil a sebezapření.

  V neděli před svítáním budeme moci pozorovat jeden z nejznámějších meteorických rojů – Lyridy. Astronomové slibují výjimečně příznivé pozorovací podmínky a velký počet padajících hvězd.

  To je základní obecný rozdíl mezi jinovou (ženskou) a jangovou (mužskou) kvalitou znamení v horoskopu. Je velice prosté podívat se na to, v jakém znamení jste zrozeni. Každé liché znamení je jangové a každé sudé jinové.

  Mužskou kvalitu jang představuje Beran, Blíženci, Lev, Váhy, Střelec, Vodnář. Ženskou kvalitu jin představuje Býk, Rak, Panna, Štír, Kozoroh, Ryby.

  O nic méně důležitá je kvalita znamení, v němž je váš ascendent. Je to znamení, které v okamžiku vašeho narození vycházelo nad horizontem v místě, kde jste se narodili. Proto je tak důležité znát čas a místo svého narození.

  Vraťme se však k dnešnímu novu v Býku. Býk dokáže být opravdovým labužníkem života, kulinářským mistrem či kavárenským povalečem. Žádné znamení nemá šanci jeho prvenství v této kategorii ohrozit.

  A jestli jste narozeni v Býku a ještě jste neodkryli zpoza závoje tuto svoji stránku nebo jestli jste ji dokonce potlačovali nekonečnou řadou diet, okrádali jste své tělo o spoustu mimořádných požitků a hlubokých prožitků. V tom případě je co napravovat.

  Býk je smyslové znamení, tudíž životní zkušenosti a přicházející informace filtruje přes své tělo a smysly, jichž má dokonce někdy i víc než šest. Naučí – li se signálům svého těla naslouchat, může se vypracovat k excelentní citlivosti.

  Dnes Slunce s Lunou v novoluní v Býku navázali kontakt (sextil) s Neptunem a s Martem (Trigon). Opodál postává Lilith s Jupiterem a prozatím jen pozoruje. Pro  tuto chvíli si ještě můžeme užívat života na pohovce s mísou plnou dobrot před sebou. Býk si vzal na svá bedra úkol mírnit se ve své tvrdohlavosti a učit se reagovat na danou situaci tak, aby se pak zase mohl vrátit do svého teplého pelíšku.

  Předpokladem dobrého bydla je pro něho spolehlivá materiální základna, což je v dnešní době pojem z literatury sci – fi. Pokusme se i my ostatní až do 20. května (Slunce vstoupí do Blíženců) zůstávat v energetickém poli Býka, být ve svém těle a reagovat na jeho impulsy tak, abychom se mohli radovat ze zdánlivě prostých situací. Jak praví básník: “Vše, co jsem dělal, dělal jsem rád“.

  Obecná doporučení pro novoluní v Býku:

  Zdraví a výživa:
  Jelikož znamení Býka je spojeno se šíjí, se štítnou žlázou a s krkem, budeme o tuto partii pečovat a  hlavně ji nenecháme prochladnout. Býk je znamení živlu zemského, proto budeme zařazovat do rodinného menu kořenovou zeleninu, ředkvičky, kedlubny, apod.
  Býk je smyslové znamení, proto odejdeme na druhý konec tramvaje, nežli bychom byli donuceni k nedobrovolnému poslechu ruchů  z cizích sluchátek.

  Péče o tělo:
  Dny, kdy je Luna v Býku, jsou vhodné k relaxačním koupelím a jemným masážím.

  Péče o zahradu:
  Nedoporučuje se jakékoli sázení či zušlechťování ovocných dřevin a růží. Naopak nastala vhodná doba k průřezu rostlin, napadených škůdci a k provedeních drobných stavebních úprav na zahradě.

  Máša Růžičková 

  Posted by admin @ 20:18

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.