Kalendář

Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 29Srp

  v 5:04 letního času na 5°28´ Panny

  Sabiánský symbol pro tento stupeň Panny zní „Kolotoč“, s podtextem „První prožitek dynamiky životních procesů a možnost použít je k dovršení příznačného uspokojení ega“.

  V mayském orákulu je pro dnešní den symbol Ahau, poslední, vrcholný symbol ze všech třinácti – ničím nepodmíněná láska, přechod na vyšší úroveň, Slunce, korunní čakra.

  Patrně je čtenářům již známo, že od 9. března do 28. října letošního roku procházíme v mayském kalendáři devátou vlnou, závěrečnou fází evoluce vědomí. Od 18. srpna do 4. září se nacházíme v páté noci a od 5. září budeme v šestém dni. Každý den, stejně jako každá noc, trvá 18 dní. Úplný jízdní řád deváté vlny najdete v článku novoluní 3. května 2011.

  Mnohým z nás se ulevilo, když se tuto sobotu Merkur po více než třech týdnech opět vrátil do svého přímého chodu. Zaslechla jsem z různých stran historky o technických kalamitách, které připisujeme na jeho účet a které člověka pobaví, když o nich slyší, ale potrápí ho, když se sám osobně stává centrem Merkurovy pozornosti.

  Dnešní nov, okamžik, kdy Slunce s Lunou běží spjati na jednom místě vesmírem, probíhá na scéně znamení Panny. Novoluní jako začátek dalšího lunárního cyklu pro příštích 29 dnů.

  Oblast, kde máme ve svém osobním horoskopu znamení Panny vypovídá o tom, kde jsme připraveni podat pomocnou ruku, poskytnout kompletní servis, analyzovat situaci, kde můžeme vychytávat chyby a pilovat svoje dovednosti až k precizní řemeslné dokonalosti. Zaměření na jednotlivé detaily může odvést naši pozornost pryč od celkového rámce a smyslu té pracovité činorodosti.

  Panna je zemské, tělesné  znamení, takže kromě 28 hodinového pracovního nasazení a servisu pro druhé je spojována s každodenními rituály, s péčí o zdraví a o tělesnou kondici.  

  Až do 27. září, data příštího novu, se můžeme zaměřit na to, co jíme a kolik nás to stojí, co všechno můžeme začlenit do života, abychom podpořili svoje zdraví. Můžeme si sepsat podrobný plán, co vylepšit, kde přidat a kde ubrat.

  Jelikož Panna odpovídá oblasti zažívání, můžeme si položit otázky typu:

  • co je pro mě stravitelné a které situace mě opakovaně užírají
  • kdy a kde mohu ubrat na kritičnosti, abych si nedráždil žlučník
  • při kterých běžných, každodenních rituálech se cítím dobře, bez stresu či napětí
  • jak se mi daří naslouchat sdělením svého organizmu

  V horoskopu dnešního dne stojí Slunce s Lunou přímo proti Chirónovi, zraněnému léčiteli, jenž přemosťuje tři úrovně – zvířecí instinkty, lidský život a božství. Chirón bývá často přiřazován ke znamení Panny. V mýtickém příběhu byl jedním z kentaurů, napůl člověkem a napůl koněm.

  Chirón se vzdal nesmrtelnosti, aby mohl přijmout svoji smrt. Jeho léčení spočívá v přijetí jak našich světlých, tak i temných stránek, v dovednosti brát věci takové, jaké jsou. Díky Chirónovi můžeme ve svých nedostatcích objevit své nejsilnější zdroje hojivé energie.  

  Buďme šťastni a vděčni vyššímu vedení za to, že máme přístřeší, kde můžeme konat každodenní rituály. Jinak tomu bylo v případě chudáka bezdomovce, kterého jsem onehdy viděla ve stavu mimo sebe konat svoji velkou potřebu do koše ve vestibulu metra, jinak tomu je v oblastech, které prosmýčil hurikán Irene.

  S přáním dobrého vstupu do nového školního roku jak dětem, tak i jejich rodičům, Máša Růžičková

  Posted by admin @ 19:14

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.