Kalendář

Květen 2011
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 17Kvě

  ve 13:09 hodin letního času, na 26°14´ Štíra

  Tomuto stupni Štíra přísluší sabiánský symbol „Vojenská kapela hlučně mašíruje ulicemi města“ s podvysvětlením „Agresivní glorifikace kulturních hodnot“.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem CIB (kíb) – důvěra, milost, vnitřní hlas, intuice, mystický přenos.

  V rámci poslední, deváté vlny mayského kalendáře bude ve čtvrtek 19. května končit druhá noc a den poté vstoupíme do třetího dne, který potrvá 18 dní stejně tak jako všechny ostatní dny a noci. 28. a 29. května budeme v polovičním bodu třetího dne, kdy se naskytne jedinečná příležitost ke skupinovému podpoření vědomí jednoty s univerzem. Sledujte mayské stránky, uvedené v minulém příspěvku.

  Každým rokem se 17.května Slunce ocitá na místě, jež je opanováno stálicí, hvězdou Algol. Situace se podobně opakuje 17. listopadu (!), kdy Slunce stojí přímo naproti Algolu. Dnes, v den úplňku s větší intenzitou než v běžném dni. V odborných kruzích nepožívá tato hvězda valné pověsti, dostává dokonce přízvisko démona. Algol – hlava Gorgony Medúzy trestala zkameněním každého, kdo by na ni chtěl jen koutkem oka pohlédnout. Medúza byla původně kněžkou bohyně Athény, ale bůh moří Neptun/Poseidón ji znásilnil a pak na důkaz ztráty čistoty dostala strašlivou podobu příšery, jíž se místo vlasů hemžila na hlavě změť jedovatých hadů. Mýtický hrdina Perseus ji zdolal a uťal jí hlavu díky Athénině štítu, v jehož zrcadlovém odrazu viděl Gorgonu zezadu a vyhnul se tak jejímu pohledu.

  V osobním životě se můžeme setkat se svou vlastní Gorgonou, před níž utíkáme, abychom sami před sebou nezkameněli. Je třeba na ni jít od lesa a mít stále na paměti, že i ona bývala kdysi krásnou dívkou. Okolnosti, rozličné situace, život sám ji zhnětl do výsledné podoby. Změna v jejím nebezpečném pohledu nastane až teprve ve chvíli, kdy se s ní rozloučíme a vydáme se na cestu za nalezením svého čistého vnitřního já, svého vnitřního světla a jasu, planoucího věčným ohněm.

  V obecné rovině půjde možná o hlavu nebo ztrátu moci u některého státníka, duchovního vůdce nebo o změnu rigidního dogmatu či zákona tak, jak tomu bylo před 22 lety.

  Dominantní úlohu má v dnešním horoskopu výše zmíněný Neptun. Ode dneška do neděle se můžeme vydat do říše snů a fantazie, pohádek a bájí, poslechnout si zajímavou hudbu, zajít na salsu či tango. To všechno patří do Neptunovy říše.

  Z druhé strany vřele doporučuji nenechat se opít rohlíkem nebo nevyžádanými maily či reklamními slogany. Neptun je nejen nadaný umělec, ale také iluzionista, oblečený do kvalitního obleku, od něhož si s nadšením koupíte i to, co vůbec nechcete. No nekup to!

  Mlžením o poznání většího kalibru je malá zprávička o tom, že USA dosáhly stropu pro dluh a mají 79 dní na odvrácení bankrotu, to je do 2. srpna. Našla jsem ji v dnešních novinách až na straně C3, zatímco titulní strana je přeplněna veledůležitými zprávami o tom, kdo, s kým a za co v našem středoevropském regionu.

  I nadále se v horoskopu drží pohromadě Uran s Lilith, pokoření a zneužití ženské síly, tentokrát v sexuální aféře Dominiqua Strausse – Kahna, šéfa Mezinárodního měnového fondu. Jeho hlava byla sťata už s jeho zatčením.

  Co se týče dalších událostí, před námi je série hned tří zatmění za sebou. Najdete na lunárním kalendáři 2011 . Více si o nich povíme příště.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 11:48

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.