Kalendář

Březen 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 04Bře

  ve 21:46 středoevropského času na 13°57´ Ryb

  Sabiánský symbol pro 14. stupeň Ryb zní „Dáma, zahalená v liščí kožešině“, s podtextem „Inteligence a bystrost úsudku jako ochrana ve tvrdých zkouškách a útrapách“.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Ik , v pořadí druhý symbol – inspirace, přítomnost, pravda.

  Dnešní novoluní je posledním v zimním období. Další bude už skutečně na jaře, 3. dubna. Z dvanácti veličin horoskopu je v dnešním obraze sedm z nich ve znamení Ryb. To je nadpoloviční většina.

  Dějiny se rolují přes světadíly a probuzení velikáni, chroupající popcorn, se na to dívají z terasy vesmírného multikina jako na zábavnou podívanou. Nejvíc je slyšet burácení Urana, který si takovou zábavu užil naposled před osmdesátičtyřmi lety, kdy tehdy stejně jako letos vstupoval do Berana, prvního ze všech znamení.

  Kombinace Urana v Beranu je něco jako dělová koule, vystřelená na Mars,  mohutná změna energetického pole, nezadržitelná síla, měnící kolotoč událostí, žhavé výstřely I, II, III. Stále ještě žijí pamětníci, kteří by mohli vyprávět, jaká tehdy, v roce 1927 vládla atmosféra. Stačí se trochu kolem porozhlédnout a přeptat se, lépe než hledat na internetu.

  Uran už krátce nahlédl do Berana loni v létě, ale počínaje 12. březnem se tam usadí pro dalších dvanáct let. Jistě si najde příležitost a vhodné společníky k tomu, aby tu a tam nějakou tu revoluci podnítil, jak už se tomu stalo v arabském světě. Tam už asi neměli trpělivost čekat až do 12. března…

  Příští měsíc se bude stěhovat další z velikánů, vládce znamení Ryb, Neptun z Vodnáře do Ryb. Není příliš obvyklé, že by více tak významných, tzv. transsaturnských planet  měnilo své působiště ve stejném roce. Sluší se připomenout i asteroid Chirón, který je od 8. února v Rybách (do třetice všeho dobrého). A v žádném případě nesmíme opomenout Lilith, vstupující 23. března stejně jako Uran do Berana.

  Také mayský kalendář nyní zaznamenává význačné období. 9. března začíná fáze evoluce vědomí na devátém stupni. Trvá do 28. října letošního roku a činí celkem 234 dnů. Jedná se o transformaci vědomí na kosmické úrovni.

  Pokud jste z toho všeho ještě nevyskočili z kůže, patrně nejste ani Beran ani Rak nebo Váhy nebo Kozoroh, narozený na začátku jmenovaných znamení nebo nemáte osobní planety či osy horoskopu tamtéž. Ve chvíli, kdy vstupuje na scénu Uran, pomůže vám za podpory Jupitera ověřit si vlastní individualitu a schopnosti, využít nové možnosti, které se před vámi teď otevírají. Není přímější cesty než v Beranu.

  Dnešní novoluní nás pohoupává na vlnách oceánu, vztahovaného ke znamení Ryb. Dopřejme si relaxaci a uvolnění za zvuků hudby sfér. Doplňme si deficity energie, budeme ji potřebovat, abychom mohli využít nabídky z vesmíru a pokračovali v jízdě plnou parou dál.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 21:29

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.