Kalendář

Prosinec 2010
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 19Pro

  v 0:39 středoevropského času na 0° Kozoroha

  Horoskop dnešního data vypovídá o tom, za jakých podmínek budou probíhat následující tři měsíce až do data jarní rovnodennosti, to znamená do 21.března 2011. Dnešním dnem opouští Slunce znamení Střelce a vstupuje do Kozoroha, prvního ze tří zimních znamení.

  V okamžiku zimního slunovratu se Slunce navrací od protinožců zpátky k nám, na naší severní polokouli. Dnešní noc je pro nás tou nejdelší z celého roku, a zároveň je pro nás příslibem, že noci budou ode dneška každým dnem kratší a denní jas delší.

  Před sebou máme příležitost jak k oslavě křesťanských svátků Vánočních a vstupu světla do našich srdcí, tak i příchodu slunečních paprsků na naši severní polokouli.   Slunce se na své pouti ještě předtím, než se znovu vydá opačným severním směrem, zastaví na tři dny. Tyto vzácné okamžiky jsou označovány jako mystické a spirituální.

  Oba dva horoskopy – jak zatmění Luny, tak slunovratu mají společného jmenovatele. Planety jsou uskupeny do tvaru vědra, jehož držadlem je Luna. To znamená, že v jedné polovině kolečka jsou rozmístěny všechny planety, zatímco v opačné polovině proti nim stojí osamocená Luna. Sama samotinká proti všem, vědoma si tíhy  zodpovědnosti, jež souvisí s přijetím angažmá do hlavní role  dramatického vystoupení.

  Lunu v tomto tvaru horoskopu si můžeme zkusit představit jako parašutistu se všemi planetami v padáku. Záleží na něm, jestli se padák otevře, i když někdy už musí přestat usilovat o dokonalý manévr a začít věřit ve vlastní intuici, přízeň osudu a dobrý vítr nad hlavou.

  V úplňku a zatmění je Luna v Blížencích, den poté ve slunovratu je už v Raku. V obou případech se jedná o  zdůraznění významu rodiny a jejích potřeb, o sociální povědomí, pomalu ze společnosti vanoucí do ztracena, o zabezpečení základních lidských práv na střechu nad hlavou, na prostředky k přežití, na přirozené lidské hranice a pocit bezpečí, na ochranu a podporu ze strany státu a v neposlední řadě na vzdělání.

  V kontextu státu je znamení Raka (znamení, v němž je Luna v horoskopu slunovratu) také odrazem celkové nálady mezi obyvatelstvem. V osobních životech se věnujme navození své vlastní dobré nálady a blbou náladu vraťme do letopočtu jejího vzniku. Pečujme nejen o své bližní, ale i o svoje vnitřní hřejivé teplo, bez něhož oheň v rodinném krbu nelze zažehnout.

  Ještě jedno důležité upozornění na mimořádný cyklus seminářů Terezky Dubinové s názvem Kořeny ženské spirituality, Starověké mýty a archetypy – Historie: His Story/Her Story – Bible a židovská mystika. První seminář se koná již 7. ledna 2011!
  Více na stránkách T.D. www.oheladom.ic.cz

  Klidné a ztišené svátky vánoční vám přeje Máša Růžičková

  Posted by admin @ 21:28

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.