Kalendář

Říjen 2010
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 06Říj

  ve 20:44 hodin letního času na 14°24´ Vah

  Tomuto stupni Vah přísluší sabiánský symbol “Kruhové dráhy“, s podvysvětlením: Začíná být jasné, že je nevyhnutelné vtisknout společenským aktivitám pevný rytmus.

  V Mayském orákulu je symbolem Ix (čteno Íš) – šaman, jaguár, zasvěcení, vědění srdce, integrita.

  V novoluní ve znamení Vah si přinášíme košík plný přání a očekávání, spjatých s našimi partnery, kolegy, lidmi, kteří nás denně obklopují nebo přitahují naši pozornost.

  Znamení Vah je totiž spjato s oblastí vztahů, je to svět „těch druhých“, způsob, jak se na ten opačný břeh díváme, jak jej vnímáme z naší strany řeky, jezera, vodní hladiny, jaký dopravní prostředek použijeme k tomu, abychom se k lidem tam dostali.

  Máme spolu  rozjetý společný byznys, různé pohledávky, nevyřízené účty, naslibované dohody a společné kontrakty. Jsme oprávněně rozhořčeni, když druhá strana nedodrží, co slíbila, když překračuje všechny hranice a limity nebo nás dokonce podvádí ať finančně nebo vztahově. Na druhou stranu se však můžeme  těšit ze společného konání a podnikání.

  www.man-pai.com/images/

  Udělejte si teď chvilku pro sebe, připravte si něco dobrého k zakousnutí nebo šálek dobrého nápoje a začtěte se do vyprávění o znamení Vah a vylaďování jeho balance, které je nekonečným příběhem pro celý náš život. Autor je anonymní.

  Svého času žil kdesi v ústraní moudrý muž, spokojen s tím, co má pro sebe k dispozici. Jednoho dne se u jeho příbytku objevil cestující. Muž ho pozval dál a chvíli si povídali o všem možném.

  Příchozí si postěžoval:“Jak mohu být spokojený, když nic v mém životě nejde tak, jak by mělo? Cítím se velice zklamaný lidmi, kterým jsem důvěřoval. Chci jim to oplatit!“

  „A co bys jim chtěl udělat?“ Zeptal se ho moudrý muž.

  „Roztrhl bych je jako hada, zničil bych jejich podnik, já bych…“, příchozí ani nevěděl, jak vyjádřit všechnu svoji bolest a zášť.

  „Pomůžeš mi, prosím, s tím, jak se pomstít?“

  „Ovšem, pomůžu ti, ale nejdřív po tobě chci dvě věci“, řekl moudrý muž.

  „Udělám, co budeš chtít“.

  „Dobrá, tak teď nejprve ulom větev támhle z toho stromu před domem“.

  Příchozí splnil pokyn a zeptal se:“A jaký máš pro mě další úkol?“

  Moudrý muž se pousmál:“Teď ji vrať zase zpátky“.

  Příchozí zkoprněl:“To ale přece nejde udělat!“

  „Máš pravdu, nejde to“, odvětil moudrý muž a pokračoval:“Pamatuj si, je snadné něco poškodit nebo zničit, ale ještě mnohem těžší je to napravit. Strom se ti nepomstí, bude pokračovat v růstu, plodit. Je mnohem cennější být tvořivý než ničící, dokonce i vůči lidem, kteří ti ublížili“.

  „Pokaždé, když budeš cítit touhu po pomstě, a uvědomíš si její ubohost a ničemnost, zakrátko přijde blažený pocit míru, ve chvíli, kdy vyměníš svůj negativní postoj za pozitivní. Místo aby sis liboval ve smutku, těš se z toho, jak ses naučil zacházet s touhou po pomstě“.

  A tady náš příběh končí.

  Ještě malé upozornění. Od 8.října, to je od zítřka bude až do 18.listopadu Venuše – planeta vztahů, umělecké kreativity a financí v tzv. retrográdním, zdánlivě zpětném pohybu. Bude to období revize vztahů, nikoli tedy vyřizování účtů  za použití pěstního práva, ale zjednání nápravy eventuálních napáchaných škod a urovnání vztahů.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 19:54

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.