Kalendář

Říjen 2010
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 22Říj

  ve 3:36 hodin letního času, na 29°33´ Berana

  Tomuto stupni Berana přísluší sabiánský symbol „Rybníček s hejnem kačen“, s dalším výkladem „Vědomí přirozených mezí.“

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem OC (čteno ouk) – průlom, nový začátek, průvodci a strážci, autentičnost, srdce.

  Dnešní úplněk v závěrečné pasáži znamení Berana (smělost, odvaha, uplatněná energie, vitalita) vykazuje neobvykle zajímavé návaznosti.

  Nejprve bych ráda uvedla stručnou informaci pro ty, kdo nejsou zcela v astrologickém obraze. Každé ze dvanácti znamení zvěrokruhu má celkem 30 stupňů. Poloha úplňkové Luny 29 stupňů a 30 minut se zaokrouhluje směrem výš, tedy na 30. stupeň, vyznačující úplný závěr znamení Berana. Poté následuje první stupeň dalšího znamení – Býka.

  30.stupeň je v astrologii označován jako tzv. anaretický stupeň (koncovkový). Toto místo si můžeme představit jako samotný vrchol osmitisícovky, kam se v potu tváře doplazíme znaveni s jazykem na vestě a s okoralými rty. Nahoře nás čeká zasloužená odměna. Velkolepý výhled do krajiny dalšího, nového znamení, s rozlehlými obzory, s tušením dalších možností.

  Je docela fuška zaběhnout celých těch třicet stupňů ve slušném čase a ne každému se zrovna v jeho současné životní fázi dostává takové příležitosti.

  Lidé, narození ve chvíli, kdy některá z planet dostoupila na 30. stupeň znamení, jsou téměř vždy připraveni se sbaleným kufříkem, s krabičkou první pomoci, s cestovními doklady v kapse. Změna pro ně znamená život a jejich život je plný změn, odchodů a návratů, loučení a shledávání.

  Mají schopnost vnímání ze dvou zorných úhlů pohledu jako římský bůh Janus,  patron bran, dveří a všech počátků, bůh dvou tváří, z nichž jedna se otáčí k minulosti a druhá hledí do budoucna.

  Někdy je míra jejich tolerance do dvou směrů pro ně zátěží, jelikož plni pochopení přebíhají z jedné strany na druhou a nejsou schopni rozlišit, co je v danou chvíli důležitější. V určitých okamžicích odkládají své rozhodnutí až na samou hranu únosnosti a pak naráz skočí po hlavě do vody, aniž by stačili pomyslet na to, jak je tam hluboko.

  Před měsícem na den přesně došlo k podzimní rovnodennosti a k zářijovému úplňku v 1.stupni Berana. Teď se nám první výseč zvěrokruhu v koncovkovém stupni pěkně uzavírá.

  V blízké budoucnosti budeme svědky dalších zajímavých vesmírných „náhod“, jelikož je před námi počínaje dneškem a 18. únorem konče hned celá souvislá řada koncovkových úplňků.

  Intenzivněji než ostatní budou možná ve svém životě prožívat rozličné změny a body obratu ti z nás, kteří se narodili na přelomu dvou znamení nebo jejichž osobní planety se nacházejí tamtéž.  Pokud někdo hoří zvědavostí, patří – li také do této skupiny, nechť se na mě pro tuto informaci obrátí se svými daty, ráda vám budu k dispozici.

  V tomto týdnu ke mně přichází řada mailů a zpráv v souvislosti s hledanou Aničkou Janatkovou. Zkusme každý, kdo chceme přispět svojí podporou k jejímu nalezení, zaměřit svoji pozornost k jejímu návratu domů. Svými obavami a strachem o její osud jen přikládáme další tíhu do nastalé situace. Pokusme se vytvořit v sobě obraz Aničky, jejíž podobu zná snad každý v ČR, Aničky, běžící v ústrety ke svému domovu, ke svým rodičům a uchovávejme si tento obrázek v sobě, jak dlouho bude třeba.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 14:54

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.