Kalendář

Červenec 2010
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 25Čvc

  ve 3:36 hodin letního času, na 2°59´ Vodnáře

  Tomuto stupni Býka přísluší sabiánský symbol „Dezertér od námořnictva“. S dalším vysvětlením „Jedinec se realizuje odmítáním postavení v kolektivu, jež se stalo nesnesitelným.“

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem IMIX (čteno imíš) – červený drak, ze všech dvaceti symbolů první v pořadí. Je to primární vědomí, základní instinkt k přežití, Velká matka, božská výživa a podpora.

  Je první v pořadí, protože se za námi uzavírá rok v symbolu LAMAT – žlutá hvězda, harmonie, ukazatel cesty. 26. července 2010 už začíná nový mayský rok v symbolu MULUC (mú lúk) – červená Luna, univerzální voda, plynutí, lunární moudrost. Končí 25. července 2011.

  V dnešním úplňku se před námi objevuje pestrá nabídka. Slušně řečeno. Podle toho, jestli se necháme obsadit do role profesionálního skeptika nebo věčného optimisty. V každém okamžiku máme možnost postavit se do pozice, která je pro nás atraktivnější, byli jsme tam mnohokrát a víme, jaké to tam je a ačkoli víme, že tam mizerně platí, jdeme tam, protože do neznámých končin se přece vydávají jenom dobrodruzi…

  V úplňku, přesně v polovině jednoho cyklu oběhu Luny kolem Země dosahují energie svého maxima. V dnešním úplňku se toto pravidlo jen potvrzuje.

  Horoskop dnešního dne je jako pestrý kaleidoskop. Můžeme si vybrat, který obrazec, vrstva, vzorec našemu oku a sluchu ladí, a který naši duši hladí. Z určitého úhlu pohledu vidíme v horoskopu tvar houpačky, odjinud mystický obdélník, a z jiného stanoviště zase takzvaný YOD – prst Boží. Vše pod přístřeškem tvaru velkého téčka v kardinálních znameních, který lidstvo zaznamenalo naposled v době velké hospodářské krize kolem roku 1931.

  www.1st-art-gallery.com

  Zaměříme se na YOD, Prst boží. Co pro nás vlastně znamená tento rovnoramenný trojúhelník, na jehož vrcholu stojí dnes Slunce. Slunce na třetím stupni Vodnáře je jako ústřední článek YODu z jedné strany spojeno s Plutem a z druhé s Lilith. Osu tohoto tvaru tvoří téměř s puntičkářskou přesností dnešní úplněk, to znamená Slunce na začátku Lva a proti němu stojící Luna ve Vodnáři.

  Ve spojení s Plutem, vládcem podsvětní říše stínů se pro Lilith otevřeně nabízí setkání s vlastní odvrácenou stranou. Oba dva, jak Pluto, tak Lilith jsou nesmlouvaví a dokážou vyvinout obrovský tlak k tomu, aby vše běželo podle jejich scénáře. Dělají to pro blaho Slunce – pro sebeuplatnění, sebevyjádření, integritu. Krom jiného je Lilith přesně v místě jednoho ze čtyř strážců nebes, hvězdy, zvané Fomalhaut, představující archanděla Gabriela, posla božských zpráv, který přináší světlo do časů temnoty, toho, kdo provádí změny.

  Spojení s hvězdou Fomalhaut staví Lilith do jiného světla, na jinou úroveň než na jakou byla dosud zvyklá. Tradiční astrologie říká, že vliv Fomalhautu je sice velice silný a příznivý, může se však projevit i jako zlovůle či zlomyslnost mimořádného rozsahu. Obě tyto vlastnosti jsou Lilith, pokud se cítí pokořena nebo zneužita, více než vlastní.

  Abychom přispěli svou troškou do mlýna a podpořili Lilith v její moudrosti, můžeme se spojit se svou vnitřní Lilith, se svou nevyužitou ženskou energií, můžeme jí poskytnout prostor a věnovat jí úctu a respekt, jenž jí náleží. Povýšit ji z feministky na moudrou ženu, která ví, že s muži je to někdy těžké, ale bez nich ještě o poznání víc. Neradno si s ní zahrávat nebo opomíjet její sílu žhavého zemského nitra.

  Rozmanitost, tvarovou bohatost a výskok na novou životní vlnu mohou ve svých životech zaznamenat všichni, kdo se narodili na počátku kardinálních znamení. Jsou to Berani, narození cca mezi 21. a 31. březnem, Ráčci mezi 22. a 30. červnem, Váhy, narozené od 24. září do 4. října a Kozorozi v rozmezí od cca 22. prosince do Silvestra.

  Speciální bonus získávají někteří vyvolení z ročníků 1969, 1972 a  1989, jelikož jejich horoskop respektive život je v dynamické atmosféře této epochy silně motivován k pohybu a plynutí na současné vlně.

  Pokud tušíte, že mezi ně patříte právě vy, nabízím vám astrologický náhled na vaši současnou situaci.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:36

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.