Kalendář

Květen 2010
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 14Kvě

  ve 3:04 hodin letního času, na 23°10´ Berana

  Tomuto stupni Býka přísluší sabiánský symbol „Indiánský válečník uhání divoce na koni se skalpy přivěšenými k opasku “. S dalším vysvětlením „Osvědčení vlastní osobní hodnoty“.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Lamat – harmonie, láska bez hranic, jasná perspektiva, brána do páté dimenze.

  Novoluní a následující dny znamenají jednou za měsíc příležitost k novému začátku, k novým krokům do nového prostředí. V květnu se tato fáze Luny projevuje ve znamení Býka.

  Podle některých pramenů je společným tématem pro první čtyři znamení – Berana, Býka, Blížence a Raka otázka  přežití. „Teď prosím zaměřte pozornost na to, že musím přežít.“  Býk je zvláště silně vybaven schopností vnímat ohrožení života svými smysly, takřka animálními instinkty. Odkud se to blíží, co je přitom tom slyšet, vidět, cítit.

  Býk bývá spojován s rajskou zahradou. Představuje dětskou nevinnost a naplňování instinktivně vycítěných potřeb. Malému děcku narozenému v Býku můžeme poskytnout veškerý luxus a komfort, ale pokud nebude „u – kojen“ jeho hlad po fyzické blízkosti, všechno ostatní se pro něho obrátí v bezcenné, pomíjivé položky. Kdybychom provedli statistiku úmrtnosti v kojeneckých ústavech, patrně bychom zjistili vyšší četnost úmrtí u miminek se zvýrazněným znamením Býka.

  Podíváme – li se na první čtyři znamení z hlediska potřeby kontaktu, pak pro Berana bude na prvním místě kontakt na bázi racionálního souznění, při sportovním klání apod. Pro Býka smyslový kontakt, jak bylo popsáno výše. Pro Blížence komunikační vazby a sdílení názorů, poznatků. A pro Raka citový kontakt a harmonické naladění.

  Nelze popřít, že potřeba fyzického kontaktu na základě smyslových vjemů je hlavním motivem dnešního  novu. Nicméně se při představě o jeho uspokojení objevují určité pochyby, jelikož do hry je dnes aktivně zapojena mocná ženská kvalita Lilith v kombinaci s Neptunem, známým buď jako spirituální faktor nebo jako podfukář, rozdávající růžové brýle, a to prosím zdarma!

  Lilith si činí nároky na novolunární tandem Slunce s Lunou v Býku. Nehodlá se s někým dělit a všechny požitky chce shrábnout sama pro sebe, právě čistě z důvodů přežití. Její instinktivní radary jsou v tomto směru dokonale propracované.

  Možná teď bude upírat Býkům i ostatním právo na uspokojení jejich smyslových potřeb, protože trpí panickými obavami, že se na ni nedostane. Momentálně je schopna se uchýlit k různým machinacím, úplatkům, podvodům či reklamě (samozřejmě lživé, jiná až na výjimky téměř neexistuje), aby získala všechny výhody pro sebe, jak kvůli nasycení těla, tak i bankovního konta.

  Nic nového v našem kraji i jinde široko daleko, a navíc – nezapomínejme na blížící se volby do poslanecké sněmovny. Termín vybrala nějaká chytrá hlavička přesně na úplněk 28. května. Patrně zcela na základě svých instinktů o vlastní přežití…

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 13:49

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.