Kalendář

Prosinec 2009
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 19Pro

  Slunce 00°00 Kozoroha, 18:48 hodin středoevropského času

  Horoskop dnešního data vypovídá o tom, za jakých podmínek budou probíhat následující tři měsíce až do data jarní rovnodennosti, to znamená do 20.března 2010. Dnešním dnem opouští Slunce znamení Střelce a vstupuje do Kozoroha, prvního ze tří zimních znamení. Avšak není to jen Slunce. V těsném sepětí s ním je zde čerstvě přítomen i velikostí maličký, leč silou a mocí nepřehlédnutelný Pluto, vládce podzemní říše tajemství a stínů, ale i nejhlouběji ukrytých třpytivých drahokamů. V Kozorohu bude mít Pluto ke svým zdrojům skrytým pod povrchem o poznání blíže nežli tomu bylo v ohnivém Střelci.

  V okamžiku zimního slunovratu se Slunce navrací od protinožců zpátky k nám, na naší severní polokouli. Dnešní noc je pro nás tou nejdelší z celého roku, a zároveň je pro nás příslibem, že noci budou ode dneška každým dnem kratší a denní jas delší. Před sebou máme příležitost jak k oslavě křesťanských svátků Vánočních a vstupu světla do našich srdcí, tak i příchodu slunečních paprsků na naši severní polokouli.   Slunce se na své pouti ještě předtím, než se znovu vydá opačným severním směrem, zastaví na tři dny. Tyto vzácné okamžiky jsou označovány jako mystické a spirituální.

  Obrázek slunovratového východu Slunce je z megalitické hrobky v Newgrange v hrabství Meath v Irsku. Newgrange se datuje do období před 5000 lety a je mnohem starší než Stonehenge, ale má také přesné vytýčení k slunovratovému Slunci. Na tomto pohledu z komory uvnitř pohřebního pahorku první paprsky slunovratového vycházejícího slunce procházejí přes světlík nad vchodem a září dolů do 18 metrů dlouhého tunelu a osvětlují podlahu u paty ozdobného kamene. Kámen samotný by byl přímo osvětlen slunovratovým Sluncem před 5000 lety. Tato dlouhá expozice snímku zachycuje také duchovitou postavu současného astronoma v pohybu.

  www.newgrange.com

  Před námi se objevuje možnost naladit se v tomto zimním tichu na pohyby a cykly v přírodě, vytvořit rituál, zaměřený na změnu období. Tento rok, stejně jako loni, má charakter plutonické čistky, kdy máme příležitost vyhodit staré, zetlelé záležitosti a otevřít prostor novým možnostem.

  Postup je docela jednoduchý.

  Napište si seznam všeho, čeho se chcete v příštím roce zbavit. Ke každé věci nebo k člověku či k osobnímu návyku si nakreslete jednoduchý obrázek.

  Každý papír s kresbou zvlášť jednotlivě spalte a přitom se s tou záležitostí pěkně rozlučte. Osvědčuje se schovat si kopii seznamu a na konci roku 2010 si připomenout, čeho jste se chtěli zbavit. Pokud jste si uchovali loňský seznam, můžete si jej teď se zájmem po roce prohlédnout.

  Napište seznam záležitostí, o nichž víte, že chcete, aby se v roce 2010 ve vašem životě objevily. Snažte se být v realitě, nicméně si dovolte popustit uzdu fantazii a užít si přitom i trochu zábavy. Vybavte si  je a sepište, aniž byste se přitom úzce soustředili jen na jednu speciální věc. Jedná se více o obsah než o formu. Ke každé možnosti si nakreslete obrázek.

  Každou kresbu zvlášť spalte, a přitom jednotlivé záležitosti postupně u sebe uvítejte. Udělejte si kopii i tohoto seznamu, abyste si na konci roku 2010 mohli připomenout, co jste si přáli, aby se ve vašem životě v roce 2010 objevilo.

  Během rituálu, ale i po něm, se otevřete svému vyššímu já a vyšším instancím, které vám pošlou všechno pěkné, protože tam, kdesi nahoře, ale i uvnitř nás jsou skryty jen ty nejlepší úmysly. Za pomoci Pluta je nepochybně odhalíme.

  Milí přátelé, čtenáři, blízcí i vzdálení,

  přeji vám všem klidné a radostné Vánoce 2009.

  Vřelé díky za vaši přízeň, Máša Růžičková

  Posted by admin @ 21:21

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.