Kalendář

Prosinec 2009
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 01Pro

  v 8:30 středoevropského času na 10°15´ Blíženců

  Již víme, že v úplňku proti sobě stojí Slunce s Lunou. Dnes je Slunce ve Střelci na jedné straně a Luna v Blížencích přímo proti, na straně opačné. Střelec je hledačem pravdy a komunikativní Blíženci jej inspirují spoustou nápadů a podnětů. Střelec a Blíženci jsou patrně nejpružnější a nejneposednější znamení ze všech, jsou otevřená změnám, jimž se dokáží přizpůsobit. V nadcházejícím období čtyř týdnů máme jedinečnou příležitost přistoupit s kreativní hravostí k novým možnostem, které se objevují na obzoru.

  Děje se to i díky současné silné převaze ohnivého živlu. Oheň znamenal už kdysi pradávno pro lidskou rasu značný přínos. Může být jiskřivý, vytvářející zaujetí a radost, avšak občas se mohou  žhavé jiskry zcela nekontrolovaně rozletět do vzduchu a popálit ty, kdo stojí kolem.

  Oheň Střelce hledá neustále nové cesty a stezky, na nichž může načerpat novou energii ve formě dovedností, znalostí a moudrosti pro ty, kdo stojí kolem. Možná je to únik od fádnosti a rutiny všedních dnů, jež ho nudí a omezují v rozletu. Oheň Střelce touží zažehovat nové plamínky, vytvářet nové světlo a vroucí teplo pro ty, kdo si kolem něj hřejí ruce.

  Jak již jsme si řekli, protilehlým znamením Střelce jsou Blíženci. Na protilehlém pólu stojí vždy náš stín, a pro Střelce to znamená blíženeckou mentální aktivitu, žonglování ve vzduchu s několika míčky najednou. Společným tématem obou znamení je nalézt rovnováhu mezi hledáním pravdy (Střelec) a zahlcením spoustou nových myšlenek (Blíženci).

  Se současnou výzvou ke změně si můžeme vybavit Harrisona Forda (narozen 13. července 1942, s dvěma planetami a Lilith v Blížencích) , jehož role například v ve filmu Uprchlík představovala jednu dlouhou improvizaci v těch nejnebezpečnějších situacích. Harrison nikoli výhradně za pomoci zbraní, ale spíš na základě okamžitého důvtipu, důmyslu a intuitivní obratnosti dokázal vykličkovat ve chvílích, kdy mu šlo o život. Typickým představitelem Střelce je Woody Allen (1.12.1935) s třemi planetami v tomto znamení. Svoji osobitost a neotřelost si užívá nejen ve svých filmech, ale i při jazzových improvizacích. Není možné si nepovšimnout jeho stínu upovídaných a roztržitých Blíženců.

  V minulém století napsal  jeden moudrý člověk pojednání o stresu v životě. Podle jeho názoru je život do značné míry procesem přizpůsobení se podmínkám, v nichž právě jsme.

  Co nám v tomto procesu brání:

  • uvízli jsme v popírání jiných možností
  • jsme ochromeni strachem nebo pocitem viny
  • většinu času a energie trávíme obviňováním a/nebo litováním
  • jsme přesvědčeni, že nemůžeme vůbec nic dělat
  • svoji pozornost zaměřujeme více na problém samotný než na hledání řešení
  • k vyřešení nových problémů se pokoušíme uplatnit způsoby, které máme ověřené z minulosti
  • uplatňujeme tézi “Ano, ale“…
  • nejsme v kontaktu s tím, co dává smysl a  cíl
  • vzpíráme se učit se novým věcem, protože je to příliš náročné

  V těchto dnech můžeme využít příležitost učit se přijímat existenci nových podmínek, začít se poohlížet po nových stezkách a cestách. Schopnost reagovat pružně na nově vzniklé situace se dá využívat stále, co svět světem stojí a bude stát.

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Nově zpřístupněná teritoria nabízejí průkopníkovi nové příležitosti“, s podtextem „Energie a potěšení, plynoucí z nových začátků.

  V Mayském orákulu je dnes v kalendáři Chicchan (čteno čik čan), nebeský had, kundalini, intimita, moudrost těla.

  Hodně štěstí na cestách přeje Máša Růžičková

  Posted by admin @ 11:21

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.