Kalendář

Prosinec 2009
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 13Pro

  ve 13:02 hodin středoevropského času, na 24°40´ Střelce

  V minulém příspěvku jsme se věnovali jak úplňku v Blížencích, tak i Střelci, stojícímu přímo proti Blížencům, schopnostem i stínu obou znamení. Novoluní ve Střelci je příznačné pro objevování nové cesty, přístupu, smyslu života a jeho významu v globálním rozsahu.

  Dnes se zaměříme na vesmírnou událost dlouhodobějšího charakteru, jejíž otisk můžeme zaznamenat i v dnešním novu. Jedná se o napětí mezi Saturnem a Plutem, které vyplulo na povrch na počátku letošního listopadu a bude se objevovat ještě i po většinu příštího roku – viz archiv úplněk v listopadu 2009.

  Situace vypadá tak, že na strážce starého pořádku a kontrolora zavedeného jízdního řádu Saturna za rohem číhá a připravuje si svou zbrojní výbavičku Pluto. Pluto je pánem podsvětní říše, plné pokladů největších (stejně jako jejich ztráty), již je nutno navštívit, pokud se chceme pohnout z místa jak osobně, tak i celospolečensky. Podle tradiční astrologie to je právě on, kdo rozhodne, jak dlouho v podsvětí setrváme, aniž bychom spatřili denní světlo, jak dlouho budeme hosty u tabule, plné zrníček granátových jablek.

  Dnešní náhled na život a vliv na něj prostřednictvím planet se přece jenom zásadně liší od původního vnímání fatálního vlivu planet na lidskou bytost. Existuje již celá řada prokázaných způsobů, jak toto schéma zvrátit a otočit naruby, jak vybočit z vyšlapaných kolejí. Všechny mají společný základ. Naše realita, svět, je určován naším přístupem k ní, osobním filtrem vnímání, tím, co vidíme, co slyšíme na základě svého osobního příběhu.

  Lidé se často ptají, „jak dlouho tam ještě ta či ona planeta bude“, přičemž planety vstoupí na jeviště našeho života ve chvíli, kdy je jich právě zapotřebí, podporují nás na další vývojové cestě. Záleží na naší ochotě vyjít jejich výzvě v ústrety. Nikde není psáno, že k tomuto kroku přistoupíme v dané době. Můžeme to udělat až teprve tehdy, kdy jsme dozráli do určitého stádia vývoje.

  Možná máme uloženy kdesi v paměti  takzvané promarněné příležitosti, avšak tehdy ještě nebyl čas, ovoce ze stromu se tehdy ještě nedalo snadno utrhnout. Jestli nezměníme svůj přístup, budeme stále pojídat trpké, nezralé plody. Když naopak začneme ovoce prohlížet ze všech stran, bude nám jasné, kdy budeme moci začít sklízet. Sami se rozhodneme, jaký další krok na základě svého vnímání situace učiníme.

  Stupni zvěrokruhu dnešního novoluní přísluší sabiánský symbol „Buclatý chlapeček na houpacím koni“ s bližším vysvětlením: Využití sil, o nichž se nám dosud ani nesnilo.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Cauac (čteno ka uak), předposlední z dvaceti symbolů – bouře, oheň, déšť, aktivace pro přechod na vyšší úroveň.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 15:06

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.