Kalendář

Listopad 2009
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 02Lis

  v 20:13 hodin středoevropského času, na 10°30´ Býka

  V dnešním úplňku se v našem osobním mikroskopickém vědomí opět odráží to, co se děje nahoře v makrokosmu. Spojení Slunce s Merkurem ve Štíru vypovídá o bystrém rozumu. Tato přemýšlivá dvojice je vystavena tlaku bojovníka Marta, a tak budeme nuceni o každý centimetr svých požadavků a udržení svých přesvědčení bojovat jako Lev.

  Asi to půjde poměrně ztuha, jelikož čtveřice Býk – Štír – Lev – Vodnář, tzv. pevná znamení, neradi přicházejí o to, čeho jednou dosáhli. Právě jich se nejvíce dotýkají některé životní změny. Téma změny je často provází životem tak dlouho, dokud neopustí své staré mapy a nevydají se novou cestou do neznáma. Nepochybně existuje dost a dost zástupců těchto znamení (silně u nich obsazených ať Sluncem nebo Lunou nebo ascendentem či dalšími osobními planetami), kteří právě souhlasně pokyvují hlavou.

  Ve vyšších sférách se objevuje podobný obraz. Minule bylo uvedeno, že Saturn – strážce pořádku, morálky a disciplíny, se 29. října po 2,5 letech přestěhoval ze znamení Panny do Vah. Na tuto chvíli už od konce loňského listopadu netrpělivě čeká k smrti znuděný Pluto v Kozorohu.

  Plutovým krédem je měnit staré pořádky, staré struktury, vyházet nepotřebný odpad do kontejneru a začít stavět nový dům. Za jeho přítomnosti se často změny dějí za extrémních podmínek, na hraně přípustných hranic, norem a lidských možností. Zatímco Saturn nejprve rozebere staré zdivo a pečlivě je roztřídí a očistí, Pluto si najme pyrotechnika a celou stavbu vyhodí do povětří. Není žádnou výjimkou, že během Plutových akcí dochází ke ztrátám, bez nichž by se člověk raději obešel. Avšak jak jsme zaseli, tak sklízíme, za všechno v životě je nutno dříve či později odvést daně. Ty si jak Pluto tak i Saturn hlídá jako ostříž, a nejen ty finanční.

  Saturn se naopak jakýmkoli výstřelkům vyhýbá, konzervativně se pohybuje po vyšlapaných cestičkách. Na vyšlapávání nové stopy je tady přece Pluto. K tomu, aby šli paralelně do nějaké akce, potřebují jeden od druhého  impuls, motivaci, zpětnou vazbu. Svědky jejich vzájemného působení budeme do srpna příštího roku.

  Ke konfrontaci Saturna s Plutem dochází zhruba každých 8 až 9 let. Budeme – li od letošního roku tento počet let odečítat zpátky, můžeme se podívat, jaké mimořádné události na naší planetě Zemi tehdy v minulosti probíhaly. Důležitým faktorem je prostředí, v němž se teď Saturn ve Vahách a Pluto v Kozorohu ocitli.

  Beran – Rak – Váhy – Kozoroh tvoří čtveřici tzv. kardinálních znamení. Na jejich počátku se před námi otevírá vstupní brána do čtvero ročních období, vstupujeme do nové sezóny. Na rozdíl od stálých a uchovávajících pevných znamení (viz druhý odstavec nahoře) kardinální znamení uvádějí věci do pohybu. Vyznačují se dynamikou, energií, bezprostředním nadšením a iniciativou.

  Až v polovině příštího rok přestoupí Uran ( vzbouřenec a revolucionář s novými idejemi, pro něhož je svoboda na prvním stupni žebříčku hodnot ) z Ryb do prvního kardinálního znamení Berana, bude tlak ke změně takřka nevyhnutelný. Bude to nepochybně impozantní podívaná, průlomový revoluční čas, který má svůj počátek v šedesátých letech. Ti, kdo se tehdy narodili, se stanou aktivními účastníky tohoto neobyčejného ohňostroje.

  Velice silným tématem Kozoroha (tam, kde je teď Pluto) je přijetí vlastní zodpovědnosti za své činy, myšlenky, vyřčená slova. O tom si povíme něco příště, v souvislosti s mayským kalendářem. Podle něj vstupujeme 8. listopadu do období šesté noci, trvající do 3. listopadu 2010. Podíváme se na to, jak vidí uzavření  mayského kalendáře expert v tomto směru na slovo vzatý, Carl Johan Calleman  http://www.calleman.com

  11. stupni Býka přísluší sabiánský symbol „Žena si v zahradě zalévá květiny“, s dalším vysvětlením „Rozvoj mentálních sil, na nichž je založeno vědomí ega.“

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem MEN – modrý orel, naděje, sny a vize, třetí oko.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 17:58

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.