Kalendář

Srpen 2009
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 20Srp

  ve 12:02 hodin letního času, na 27°32´ Lva

  Dnešní nov se odehrává takřka na samém konci znamení Lva, nedaleko od místa, kde leží královská hvězda Regulus. Ta zaručuje jak výsostný společenský status, tak i cenu zlata, kterou je nutno za něj zaplatit.

  Horoskop dnešní události je napjatý k prasknutí netrpělivostí, unáhleností, vypjatými emocemi a egocentrickými reakcemi na dění kolem. Než se nadějeme, můžeme se ocitnout v roli mučednické oběti, zraněné a nepochopené, a přitom tolik obětavé!

  Na druhou stranu můžeme zaznamenat značnou úlevu, jelikož planety se po několika měsících postupně rozprchly do různých světových stran, takže už ustoupily od monotónního setrvávání v poměrně vážném „saturnském vědru“. Díky tomu bychom si už mohli užít všechno to, co je pro Lva příznačné – hravost, dětskou bezstarostnost, podnikavost, kreativitu a potěšení ze všeho, co se děje kolem.

  Pro Lva jsou radovánky, které život přináší, docela samozřejmou a přirozenou ingrediencí. Nicméně se právě letos nabízí mimořádná příležitost podívat se z prostoru našeho ega/Lva do opačného znamení Vodnáře. Zde se stále drží pospolu letošní týmová trojka Jupiter, Chirón a Neptun. Opakovaně nás vyzývá k zamyšlení nad tím, kolik pozornosti věnujeme sobě a kolik jí dáváme ostatním tak, abychom se mohli posunout o stupínek výš v rámci vývoje lidského druhu a nezraňovali ani sebe, ani druhé. Něco podobného se odehrávalo naposled v roce 1945, na samém konci války s vizí lepších zítřků.

  Vyzkoušejte si během následujících dnů cvičení, v němž můžete prozkoumat, jaké pocity ve vás vyvolávají určití lidé.

  Autor Arnold Mindell jej nazval Hyperprostorový lék (z knihy Kvantová mysl a léčba). Ke cvičení budete potřebovat tužku a papír.

  Pohodlně se usaďte a sledujte pár minut svůj dech. Přitom si položte otázku, která se vztahuje k vašemu tělu, a která vás znepokojuje. Můžete se zeptat, jak se dá vyřešit určitý tělesný symptom nebo jaký má význam. Svoji otázku si napište na papír.

  Vztahy: Pomyslete na člověka, který vám způsobil potíže ať je to jakkoli dávno nebo aktuálně. Jak byste charakterizovali tu nejnepříjemnější osobu? Je arogantní, hrubá, hlasitá, podlézavá, apod. Napište si to podle svého vnímání.

  Energetické pole: Při pomyšlení na toho člověka si představte pole, které jej obklopuje. Jakou má kolem sebe atmosféru, prostor, auru? Zapojte svoji fantazii a vybavte si pohyby, barvy a tvary kolem toho člověka, například tmavá oblaka, rudé skvrny, apod. Nakreslete si, jak to vidíte.

  Podívejte se na obrázek a vnímejte, co vás na té kresbě nejvíc dráždí, co je znepokojující. Možná ostré barvy, pronikavé pohyby, prázdnota nebo cokoli jiného. Jak vnímáte energii tohoto druhu u jiných lidí, v jiných situacích? Vnímáte ji v tomto okamžiku? Objevila se někdy jindy v jiných oblastech vašeho života? Nacházíte ji například někdy při své práci? Zneklidňují vás lidé s touto energií? Obvykle míváme sklon potlačovat obtížné energie, proto z počátku nemusí být snadné přemýšlet tímto způsobem.

  Energie v těle: Stáhněte si rukama ve vzduchu tuto energii blíž k sobě. Přitom vnímejte své tělo a snažte se najít místo, kde by tato energie mohla být uložena. Nakreslete si jednoduché schema lidského těla a  to místo, případně více míst, si na něm vyznačte. Trpíte tam bolestmi či úzkostnými obavami nebo jinými nepříjemnými projevy?

  Podstata energie: Jsme u samého jádra pole. Onu energii, kterou jste právě identifikovali, teď názorně projevte. Pohybujte přitom rukama nebo celým tělem, podle toho, jak to cítíte a takovým způsobem, který vám neublíží. Staňte se šamanem – opatrně se zřekněte své lidské podoby, přeměňte se v tuto energii a vyjádřete ji v pohybu nebo v tanci.

  Položte si otázku, jaká je základní dispozice této energie. Čím byla původně, dokud se ještě tolik nerozvinula. K nalezení odpovědi někdy postačí udělat pomalý pohyb a současně procítit jeho intenzitu.

  Pokud stále kladete odpor základní dispozici této energie, vnořte se ještě hlouběji a pronikněte k její podstatě. Ta se může nakonec projevit jako určitá vnímavost nebo jako květina, skála, životní jiskra, jasnost či bezmyšlenkovitost. Poznamenejte si své postřehy.

  Na chvilku se do tohoto hyperprostoru přeneste a přebývejte v podstatě té energie. Vnímejte, jaký je její svět. Zkoumejte ten prostor, co tam vidíte, slyšíte, jaké pocity ve vás vzbuzuje. Vytvořte o jejím světě a prostoru příběh.

  Představte si, že nějaká skutečná nebo mýtická postava v lidské podobě reprezentuje tento prostor a vy  jste se právě teď stali touto postavou. Můžete sebe sama vidět jako starou ženu podobnou skále nebo jako obrovského dravce či jako ptačí pírko, unášené větrem nebo jako malé dítě, ukryté v jeskyni, apod.

  Vneste tuto podstatu oné energie do své každodenní reality, a podívejte se na to, jak by mohla ovlivnit váš způsob života, jak by mohla ovlivnit vaše vztahy s druhými, jaký by mohla mít vliv na vaše symptomy, kde ve vašem těle by mohla být postava spojená s podstatou umístěna. Cítíte ji tam? Vnímejte ji, najděte si k ní cestu, buďte tou postavou.

  Představte si, že tuto postavu využijete ve vztahu s původním problematickým člověkem. Možná byste mohli být touto postavou, jež je spojena s podstatou toho člověka. Představte si, jak by na to reagoval.

  Využijte tyto zkušenosti při hledání odpovědi na vaši původní otázku v prvním kroku tohoto cvičení,  související s tělem. Můžete se teď přiblížit k významu onoho tělesného symptomu?

  Uvažujte o možnosti, že postava spojená s podstatou zosobňuje hyperprostory kolem vás, stojící na pozadí vašeho života.

  Mnoho lidí, kteří si vyzkoušeli toto cvičení, došlo k závěru, že jim jejich postava, spojená s podstatou pomohla vytvořit pozitivní změny ve vztahu k člověku, s nímž měli problém. Zjistili, že to samé, co je na tom člověku tolik dráždí, mají sami v sobě skryto, často v podobě fyzických symptomů. Někteří tak získali zcela odlišný pohled nejen na své vztahy, ale  i na své tělo.

  Ještě jedno upozornění:

  v sobotu 17. a v neděli 18. října se opět budou konat Planetární konstelace. Je možno se přihlásit přes kontakt již teď, počet míst je limitovaný. Další podrobnosti budou včas uvedeny.

  Dnešní vesmírné dění mohou vnímat především Lvi, narození kolem dnešního data, Vodnáři, narození kolem 18. ledna, Býci kolem 18. dubna a Štíři kolem 20. listopadu.

  28. stupni Lva přísluší sabiánský symbol „Mnoho malých ptáčků na větvi velkého stromu“, s dalším vysvětlením „Široká, možná matoucí otevřenost vůči mnohosti skrytých inspirativních možností.“

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem IMIX (čteno imíš), ze všech dvaceti symbolů první v pořadí. Je to primární vědomí, základní instinkt k přežití, Velká matka, božská výživa a podpora.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 11:15

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.