Kalendář

Červenec 2009
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 21Čvc

  ve 4:35 letního času, na 29°27´ Raka

  22. července pokračujeme v jízdě letošní hustou řadou zatmění. Postupujeme do čtvrtého v pořadí z celkového počtu šesti kousků. Další bude 6. srpna a poslední přímo na Silvestra.

  Dnešní zatmění Slunce bude výjimečné jak svou intenzitou, tak i délkou trvání. Na stránkách americké NASA se můžeme dočíst, že to bude nejdéle trvající zatmění Slunce ve 21.století, přesně 6 minut a 39 sekund. Kdo se nedožije roku 2132, nebude už ve svém životě svědkem podobně jedinečné podívané, protože sílu tohoto formátu bude mít zatmění až teprve za 123 let.

  Rybáři v Khamhatském zálivu ve východní Indii spatří za  ranního rozbřesku neuvěřitelnou podívanou. Místo obvyklého východu Slunce, na který jsou po léta zvyklí, se bude před jejich očima pozvolna vynořovat  inkoustově černá koule, zvnějšku vyzdobená zářivými světelnými stuhami. Mořští ptáci, zaskočeni nezvyklým přírodním jevem, na chvilinku oněmí v nejistotě, zda den už končí nebo teprve začíná. Pohyb v přírodě se na okamžik zastaví, a jak už to v podobných okamžicích bývá, celkový neklid se s předstihem přenese i na ostatní živočichy na zemi včetně našich domácích mazlíčků.

  Zatmění se objevují zpravidla ve dvojici s časovým odstupem čtrnácti dnů, v návaznosti buď  na úplněk (lunární zatmění) nebo na novoluní (zatmění solární).

  Solární zatmění je novoluním, odehrávajícím se v době, kdy Luna je ve stejné zeměpisné šířce jako Země a Slunce. Ve chvíli, kdy se Luna vydává na pouť mezi Slunce a Zemi, blokuje sluneční záři a vrhá svůj stín na zemský povrch.

  Vliv zatmění je nejvýraznější v místech s nejsilnější viditelností. Dnes bude Slunce zakryto Měsícem nejvíce ve východní Asii, v Indii, Nepálu, Číně a v některých částech Pacifiku. Tuto kolosální reality show budou moci sledovat milióny Číňanů, počínaje obyvateli Šanghaje a většinou Indů a obyvatel některých území Pacifiku.

  Na rozdíl od lunárních zatmění mohou zatmění Slunce začít otřásat základy naší jistoty už měsíc před touto událostí. Jak předešlé (7. července 09), tak i toto a i následující zatmění (6. srpna 09) provází společná tématická nit – staré myšlenky a metody nelze dále udržovat při životě, a je nezbytné začít je nahrazovat novými cestami, ať přirozeně či donucením.

  Pro znamení Raka je důležité stravování a spaní, a proto se teď můžeme zaměřit na generální úklid a nové pojetí kuchyně, ložnice a koupelny. Nepřehánějme to s jídlem, abychom si zbytečně nedráždili tračník. Za jednodenní půst nám bude naše tělo jistě vděčno.

  Vliv tohoto zatmění pocítí nejsilněji ti z nás, kdo se narodili kolem dnešního data, dále kolem 23. října, 20. ledna a 20. dubna. Přicházející změny se mohou týkat domova, rodiny a jejího rozšiřování, rodinných systémů, sociální pozornosti vůči rodinám s dětmi, nemovitostí a pozemků, dědictví, rodinných i národních tradic a kulturního bohatství.

  Je nenávratně odzvoněno starým vzorcům chování a projevům citů, vytváření citového zázemí podle nefunkčního vzoru z původní rodiny. Další generace už nechtějí dál přejímat vidění a životní postoje svých předků, protože do stejné řeky nelze opakovaně vstupovat ani v rodinném systému.

  Témata, týkající se rodiny, se mohou aktivovat taktéž u všech, kdo mají ascendent či Lunu či osobní planety na konci Raka nebo Vah, Kozoroha či Berana nebo na začátku Lva, Štíra, Vodnáře či Býka. Chcete – li vědět příslušné údaje o svém osobním horoskopu, obraťte se, prosím, na mne přes kontakt.

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní: Dcera americké revoluce“ s dalším vysvětlením – „Prestiž a konzervatismus dlouho opatrovaného dědictví“.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem EB – roh hojnosti, kalich, sklizeň, svobodná vůle a moudrost.

  V Mayském kalendáři se 25. července uzavírá rok CAUAC (Blue Storm – modrá bouře) a 26. července začíná rok AHAU (žluté slunce – vrcholný symbol ze všech dvaceti symbolů). Více se budete moci dočíst v příštím příspěvku.

  Příjemné léto přeje Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:50

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.