Kalendář

Květen 2009
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 09Kvě

  v 6:01 hodin letního času, na 18°41´ Štíra

  V horoskopu dnešního štírovského úplňku je zahrnuto několik významných událostí.

  • Od 7. května do 31. května se pohybuje ve zpětném běhu planeta komunikace Merkur
  • 17. května se planeta řádu a disciplíny, respektu a autority Saturn naopak po téměř pěti měsících navrací do svého přirozeného přímého pohybu.
  • Velice rychle se blíží vzájemné propojení (stellium) tří planetárních energií – Jupitera s Neptunem a Chirónem na konci znamení Vodnáře. Naposledy byl tento úkaz zaznamenán v roce 1945 ve Vahách a příště se objeví až v roce 2094 ve znamení Panny.

  Probereme si teď postupně všechny tyto události, ať už se objeví s každoroční pravidelností (první dvě) nebo jsou mimořádné, a mají rozsáhlejší význam (třetí).

  K první události:
  7. května jde Merkur (komunikace, smlouvy, pohyblivost, informace, média) do zdánlivě zpětného pohybu, a do přímého směru se vrátí až 31. května. Tento jev probíhá třikrát až čyřikrát do roka, takže není ničím zvláště ojedinělým. Období Merkurova zpětného pohybu je vhodné využít k přehodnocování, přestavbě, revizím, reedicím, úpravám a opravám, nikoli však k uzavírání platných smluv či podávání daňového přiznání.

  Například je nadmíru rizikové instalovat si v tomto období nový program nebo lehkovážně nezálohovat!!! Také se nedoporučuje pořizovat si nová elektronická zařízení či novou elektrovýbavu do kuchyně. Jelikož Merkur symbolizuje komunikaci všeho druhu, představme se, že v době jeho zpětného pohybu jsou neustále prověřována stále platná spojení, spoje a propojení.

  V rámci pohybu Merkura z Blíženců zpět do hmotného Býka nebude na škodu si udělat malou revizi bankovního účtu, zvažovat finanční kroky, důkladně kontrolovat výpisy, vše lépe dvakrát než jednou.

  Událost druhá:
  Na rozdíl od Merkura se Saturn za týden naopak navrací do přirozeného rytmu svého chodu. V praxi to znamená chopit se konečně dlouho odkládaných rozhodnutí, ať více či méně příjemných. K určitému závažnému kroku jsme se mohli rozhoupávat už od konce loňského roku, a to, co se dosud dalo jakž takž zametat pod koberec, už dnes svými rozměry připomíná malou krtčí hromádku. Nelze dopustit, aby se ta určitá záležitost rozrostla do výšky vysoké hory, na jejíž přemožení bychom si museli pořídit horolezeckou výbavu. Od června přichází vhodná doba rozhodnout se a jednat.

  Událost třetí:
  K propojení Neptuna s Jupiterem a Chirónem dojde koncem května, a tato konstelace bude pokračovat až do konce letošního roku respektive do zimního slunovratu. Z historického pohledu to znamená pozitivní vliv pro celý tento rok.

  Rok 1945, kdy naposledy došlo ke spojení těchto tří planet, byl předělem mezi masovým válečným utrpením a optimistickým nadšením pro budování nové Evropy, zároveň ukončení americko – japonské války svržením atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki, sebevražda Hitlera a stíhání těžkých válečných zločinů.

  Klíčovým slovem pro Jupitera je expanze a hledání pravdy. Čeho se Jupiter dotkne, to získává větší rozměry.   Pozitivně nás naplňuje nadšeným optimizmem k dalším plánům do budoucna a negativně optimizmem s růžovými brýlemi na očích. Často bývá přítomen u lůžka nemocných, aby jim ulevil od bolesti a utrpení.

  Klíčovým slovem pro Neptuna je spiritualita. Je planetou ideálního světa, v němž jeden nabízí obětavě pomocnou ruku druhému.

  Klíčovým slovem Chiróna je léčení. Představuje hlubokou ránu, kterou si s sebou životem neseme, a vytváří podmínky pro její léčení. Jelikož nás dovede k našim skrytým osobním vnitřním zdrojům, naučí nás milovat tu naši část, které jsme se nejvíce zříkali, ba dokonce jsme ji nesnášeli a kritizovali u druhých.

  Společným dílem těchto tří vesmírných energií je možnost podívat se na naše globální i individuální zranění a najít způsob léčby jak pro společnost, tak pro jednotlivce.

  Novou kvalitu, kterou tato vesmírná trojice nabízí, pocítí významně ve svých životech generace, narozená s Plutem na konci Lva, tj. ročníky 1954 – 1957,  s Uranem na konci Lva, tj. ročníky 1960 – 1962 a s Chirónem na konci Vodnáře (takzvaný Chirónský návrat jako aktivace a výzva k léčbě původního traumatu) ,tj. ročníky 1959 – 1960.

  Též i mladší generace 1993 – 1994, s Plutem na konci Štíra. Kromě nich také všichni ti, jejichž osobní planety nebo osy jsou postaveny na konci Vodnáře, Lva, Býka a Štíra.

  Speciální pozornost tohoto vlivu zaznamenají lidé, narození na konci roku 1955 a v první polovině roku 1956 s Jupiterem a Plutem na konci Lva.

  Pro ně, i pro nás ostatní, přichází vesmírná nabídka učinit rozhodnutí k vytvoření nové budoucí mapy, s novými trasami do jiných, dosud neprobádaných vesmírů a galaxií.

  Otevřme se vyléčení starých zranění a traumat, zbavme se zábran, které postrádají význam, a vědomě jděme tam, kam to potřebujeme, a kde je nás třeba.

  Ještě jedno upozornění:

  Na planetárních konstelacích 23. a 24. května jsou ještě zbývající tři volná místa. Kdo máte zájem, pošlete mi, prosím mail. I při této práci je možné vyjít vstříc vesmírné nabídce Jupitera, Neptuna a Chiróna.

  19. stupni Štíra přísluší sabiánský symbol „Papoušek opakuje, co právě vyslechl“, s podtextem „Schopnost předávat transcendentní znalosti“.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Etz´nab (čteno ets nab) – bezčasovost, iluze, setkání se stínem, integrace paradoxu.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:11

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.