Kalendář

Únor 2009
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 08Úno

  v 15:49 středoevropského času, na 21° Lva

  Z četných reklamací na mou adresu typu „už bylo dost kráterů a uzavřených cest s objížďkou“  vysvítá, že ne všechny itineráře pro trasy v současném hvězdném jízdním řádu jsou vyhledávané a žádané.

  A přesto, přímá cesta vede, ať chceme nebo ne, přes osu znamení Lva a protilehlého Vodnáře, přes uzdravení svého vnitřního dítěte, lásku a důvěru vůči sobě k empatii a otevřenosti vůči ostatním. První zatmění ve Vodnáři bylo právě před rokem – 2. února 2008. Dnes se opakuje velice silné téma lunárního zatmění z 16. srpna 2008 http://www.astroinspirace.cz/category/zatmeni-luny/Věrnými průvodci světelné dvojice Slunce a Luny, stojících v úplňku proti sobě, je dnes, stejně jako tehdy, znovu Neptun a Chirón.

  Autorkou „Chiróna“ je Molly Clark www.mollyclark.ca

  Horoskop dnešního dne vykresluje tvar „černého draka“, pro něhož je příslovečná neústupnost a jasně zaměřená energie a úsilí na dosažení cíle s důraznou výzvou k toleranci a pochopení druhé strany. Centrem, ohniskem celého obrazu je Slunce, provázené Chirónem.

  Chirón je náš vnitřní léčitel, jehož pravé učení je založeno na zraněních a krizích, které si s sebou neseme už od útlého věku, mnohdy od doby prenatální. Lidé, kteří mají ve svém horoskopu zdůrazněného Chiróna, bývají předurčeni ke službě pro druhé, pro ošetřování lidských duší i tělesných zranění, aniž by si byli vědomi svých dispozic, protože je považují za  naprosto přirozené.

  Ti, kdo už mají za sebou určité životní zkušenosti, si možná vybaví dobu kolem svých padesáti let. Tehdy dochází k tak zvanému návratu Chiróna, kdy se určitým způsobem aktivuje primární zranění – trauma, sice mnohdy neobvykle závažnou zkušeností, zároveň však i mimořádným duchovním osvícením (je – li žák připraven).

  Za přítomnosti Chiróna se před námi otevírá možnost očistit se od negativních prvků z minulosti a osvojit si svoje základní instinkty.

  Podle Barbary Hand Clow (v češtině vyšlo několik jejích titulů) Chirón jedná zcela instinktivně, bez zásahu vědomého myšlení.  „…jako vlk, symbol chirónské kultury, se sami staneme instinktem, přestaneme pozorovat sami sebe a staneme se energií.“ Jelikož Chirón vládne krystalům, doporučuji zakoupit jako léčebný prostředek pro tuto dobu odpovídající krystal .

  Mytologický příběh kentaura Chiróna si povíme až zase někdy příště. Pro nedočkavce doporučuji již zmíněnou autorku a její knihu „Chirón, náš vnitřní léčitel“.

  Obrázek najdete na http://www.crystalinks.com

  V následujících týdnech můžeme očekávat prudké zvraty jak ve vztazích, tak i na finančních trzích díky vesmírné trojce Venuše – Pluto – Lilith. Až do druhé poloviny března se mezi sebou rozhodly hašteřit a přitom všechny mají  v kompetenci výše zmíněné oblasti.

  21° Lva přísluší sabiánský symbol “Přiotrávená kuřata zmateně třepou křídly a pokoušejí se vzlétnout.“

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem MULUC (čteno mú lúk) – probuzená pozornost, vesmírná komunikace, rozpomenutí na sebe.

  Právě ke mě došla zpráva, že nabídka roztomilých štěňátek zlatých retrieverů je falešná, a běží na internetu již několik let. Na udávaném telefonním čísle se ozve ze zcela pochopitelných důvodů nepříjemný mužský hlas, informující o této situaci.

  Přeji vám příjemné naladění pro první ozvy jara.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 22:00

One Response

WP_Cloudy
 • ivana svatosova Says:

  Srdecne vas zdravim a chci jen, ze svou praci delate skvele. Jednim z duvodu, proc sleduji novoluni a uplnky jsou vase komentare/stranky. Diky za to. Pekne dny, is

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.