Kalendář

Prosinec 2008
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 11Pro

  ve 17:37 hodin středoevropského času, na 21°02´ Blíženců

  Tomuto  stupni přísluší sabiánský symbol „Bouřlivá dělnická demonstrace“, s podvysvětlením – Revoluční dopad konceptů myšlení na kolektivní emoce a touhy.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem OC (čteno ouk) – průlom, nový začátek, přestavba minulosti, duchovní síla.

  Podle informací z observatoří Nasa je tento úplněk o 14% větší a o 30% jasnější než všechny ostatní letošní úplňky. Nejedná se o zdánlivou iluzi, ale o korektní astronomickou skutečnost.

  Z extrémů asi hned tak nevyjdeme.

  Astrologické oko zaznamenává mimořádnou rozporuplnost dnešních planetárních energií. Na jedné straně se dnes objevuje snaha za každou cenu udržet rigidní strnulost, lpění na pravidelném otáčení kolečka času na starých pendlovkách (Saturn a Mars), a na druhé straně přitom jako sopečná láva tryská touha po ryzí opravdovosti, po radikálním odvržení zavedených zvyklostí a starého pojetí času (Uran a Mars). Je to obraz dnešního Řecka, krajiny mýtických božstev, starověké kultury, tam, kde všechno začalo, a kde všechno končí. Nic naplat, k božským rozmarům tam mají o něco blíž než my uprostřed Evropy.

  V podmínkách naší provenience je obraz rozporuplnosti vykreslen na politickém kolbišti, kde král (Slunce – Saturn) se stává nemocným a zahořklým, a proti němu je možno na okamžik spatřit člověka ve své podstatě geniálního (Slunce – Uran), pro mnohé lidi nestravitelného pro svoji neokázalou troufalost a neomalenost… z povzdálí je možno zaslechnout jeho nelichotivé oslovení pánů poslanců.

  Jak se může projevit tato hvězdná rozporuplnost v našem každodenním snažení, respektive jak se naladit na příslušnou frekvenci.

  Počítejme s tím, že naše zaběhané pravidelné časové sestavy a životní rytmy mohou v následujících 14 dnech počínaje dnešním úplňkem utrpět značné trhliny. Na jednu stranu budeme sužováni snahou prosadit si svou, leč můžeme přitom narážet na nepředvídatelné překážky nebo zatěžkávací zkoušky. Na druhou stranu můžeme při řešení nenadálých situací zapojit svoji fantazii a kreativní hravost, odkoukat leccos od malých dětí, které přirozeně sypají z rukávu tisíce způsobů, jak z kola ven (za předpokladu, že jim v té chvíli nestojí za zády nějaká autorita, která veškerou jejich hravost smete šmahem pod stůl). Rozhodně lépe kreativně jednat, nežli se nechat vlastní ukvapeností a emocionální výbušností zahnat do slepé uličky, v kterémžto místě nezbývá již mnoho řešení.

  Tip pro ty, kdo si nevědí rady, co koupit svým nejbližším pod stromeček. V těchto dnech se jistě osvědčí opatřit si domů bicí soupravu nebo přinejmenším jeden buben, a rytmicky uvolňovat přetlaky, kterými je zanešeno současné životní prostředí. Netřeba zběsile mlátit paličkami, až napnutá kůže praskne, lépe systematicky a kultivovaně sledovat různé tóny, zvuky a jejich hlasitost, vychutnávat si jejich jemnost i razanci, sledovat přitom rozličné pocity na těle, vyvolané libými či kakofónními zvuky. Též i sousedy naše bubnování jistě potěší!

  Dnešní zadání je velice vhodné profylaktické cvičení pro všechny, kdo mají zdůrazněný ve svém horoskopu 20. až 22.stupeň  jakéhokoli znamení . Nejintenzivnější prožitky je možno očekávat v rodinách Střelců, narozených kolem dnešního data, Ryb kolem 12. března, Blíženců kolem 12. června a Panen kolem 14. září.
  Přeji vám krásný adventní čas, a těším se v tomto roce ještě nejméně dvakrát na setkání s vámi – 21. prosince za zimního slunovratu (hurááá, Sluníčko se zase začne vracet!) a 27. prosince o posledním letošním novoluní.

  Máša Růžičková

  Více o zobrazené skleněné bicí soupravě na

  http://www.ozarts.com.au/artists/the_glass_percussion_project

  Posted by admin @ 12:04

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.