Kalendář

Listopad 2008
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 26Lis

  v 17:54 hodin středoevropského letního času, na 5° 49´ Střelce

  Tomuto stupni přísluší sabiánský symbol „Kriket“, s podtextem „Rozvoj pohotovosti ve skupinových situacích, které prověřují kolektivní cíle“.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem MEN,  modrý orel, třetí oko, globální vědomí, vize a sny.

  A už je to tady! Nekonečné zástupy astrologů a astronomů ze všech světových stran se dnes ve tři hodiny v noci konečně dočkají mimořádného úkazu. Nejpomalejší ze všech účastníků vesmírného planetárního reje Pluto, tančící od roku 1995 své zádumčivé žhavé tango ve znamení Střelce, dnes neodvratně překračuje hraniční pásmo a vstupuje na dalších patnáct let do znamení Kozoroha.

  Pluto, ač degradován na trpasličí útvar, nikdy nepřestal být v povědomí astrologických kruhů zapsán jako symbol transformace a nezvratné hluboké proměny. V místech, oblastech, kde se Pluto začne pomalu vynořovat, se často odhalují skryté nebo zakrývané, utajované, potlačované, opomíjené, hluboké příčiny nespokojenosti  jak v osobních životech, tak i v celospolečenském významu.

  V minulých patnácti letech, kdy Pluto procházel ohnivým znamením Střelce (1995 – 2008) se aktivovalo téma náboženského zanícení, projevovaného jako fanatismus a terorismus. Na druhou stranu se objevila celá řada dosud neznámých terapeutických metod, léčících hluboká osobní traumata, stejně jako vědeckých objevů, které se postupně blíží k podobnému bodu poznání jako rozličné alternativní postupy.

  S Plutem přichází buď oheň nebo led, noc nebo den, vpravo nebo vlevo, nikoli vlažná voda, pološero nebo zlatá střední cesta. Pluto je extrémistou v dobrém i špatném slova smyslu. Dokáže své okolí nadchnout pro úžasnou myšlenku nebo jej zmanipulovat tak, že zoufalé zfanatizované černé vdovy vyrazí opásány výbušninami proti školním dětem ve jménu kohosi a čehosi.

  K Plutu ve znamení Kozoroha se váže téma zemských zdrojů, podzemního bohatství, vlád velkých mocností, bankovních a peněžních systémů a multikorporací. Kozoroh je jednoznačně znamením asketismu a ekonomického uvažování, nikoli rozmařilého rozhazování majetku a přírodních zdrojů do všech stran. Patrně přichází až teprve teď doba na utahování opasků a na úsporný režim ve všem, co nám ještě na naší planetě zbývá, doba k práci na vytváření obnovitelných zdrojů, nutných k přežití.

  Dnešní novoluní je proto sice běžným novoluním, a  jako v každém jiném kalendářním měsíci představuje nový start a nový začátek. Přiloží – li však své polínko do dnešního střeleckého ohně i Pluto, bude dnešní datum významné pro každého z nás na pár následujících let.

  A ještě o třídu významnější pro ty, kteří jsou narozeni v začátku znamení Kozoroha nebo protilehlého Raka, či v kvadratuře Vah nebo Berana. Jinými slovy se jedná o ty z nás, jejichž datum narození se pohybuje kolem 22.prosince, 22.června, 23.září a 21.března nebo jejichž ascendent či Luna nebo další osobní planeta je na počátku vyjmenovaných znamení. Pro příslušné osobní astrologické údaje je možno se na mne obrátit přes Kontakt.

  Příjemný vstup do advetního času vám přeje Máša Růžičková

  Posted by admin @ 21:02

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.