Kalendář

Říjen 2008
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 26Říj

  Dr. Edward Bach, výjimečný homeopat a bakteriolog, objevil ve dvacátých letech minulého století 38  květových esencí, nesoucích dodnes jeho jméno. Výchozím bodem jeho životní filozofie byla teze, dnes již používaná v rámci mnoha alternativních způsobů léčby. Jedná se o souvislost mezi tělesnými problémy/ bloky a emocionálním stavem člověka.

  Dr. Bach poznal, že špatný tělesný stav je odrazem vnitřní emocionální nerovnováhy, nálady a typu temperamentu. Byl hluboce přesvědčen o tom, že každý z nás má v životě určitý úkol, a pokud se od svého směru odchylujeme, můžeme se setkávat s nejrůznějšími potížemi, které nás vracejí zpět na naši cestu, ať už prostřednictvím fyzických problémů nebo obtížnými životními situacemi.

  Bachovy esence květů poskytují podporu ve stavech, kdy potřebujeme pomoc v dané konkrétní životní situaci, případně okamžitou pomoc v mimořádně závažném stavu (autohavárie, ztráta blízké osoby, apod.). Jejich působení probíhá v rovině emocí a  emocionálního naladění. Snaží se odhalit příčinu stavu, ve kterém se pacient obrací na terapeuta. Pomáhají uvést do rovnováhy trojjedinost těla, duše a ducha a harmonizovat energetické pole člověka.

  Dr. Bach vyrobil extrakty z třicetiosmi nejedovatých, volně rostoucích bylin, stromů a keřů, které svou   energetickou vibrací odpovídají určitému psychickému naladění osobnosti. Jsou účinné proti rozličným negativním psychickým stavům a pomáhají obnovit zpět vnitřní i vnější harmonii.

  Podle způsobu, jak člověk reaguje na vnější podněty, rozdělil Dr.Bach esence do sedmi skupin pro sedm typů lidí:
  1. esence na strach
  2. esence na nejistotu
  3. esence na nedostatečný zájem o přítomné okolnosti
  4. esence na osamělost
  5. esence na přecitlivělost na vlivy a myšlenky
  6. esence na skleslost a zoufalství
  7. esence na přílišnou péči o dobro druhých

  Účinek Bachových květů se žádným způsobem nekříží s jinou léčbou, ať už je to klasická medicína nebo homeopatie či jakýkoli další léčebný postup. Používá se nejen pro dospělé, ale má také velmi dobré výsledky při léčbě dětí, zvířat a rostlin, čímž vylučuje placebo efekt.

  Doba užívání se řídí podle individuálních potřeb klienta. Může trvat pouze několik dnů stejně jako několik měsíců.

  Posted by admin @ 20:51

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.