Kalendář

Říjen 2008
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 14Říj

  ve 22:02 hodin letního času, na 21°50´ Berana

  Tomuto  stupni přísluší sabiánský symbol „Brána do zahrady splnění všech přání“, s podvysvětlením – Hojnost, vytvořená lidskou soudržností a součinností.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Chuen – hra, kouzlo, iluze, spontánnost, dítě v nás.

  V den úplňku, kdy proti sobě stojí Slunce a Luna, máme možnost pohlédnout na svou odvrácenou stranu, tam, kde naše oko nerado spočívá. Za tím účelem si pořizujeme partnery a lidi v nejtěsnější blízkosti, kteří nám prokazují tu službu, že nám výtečně poslouží jako náš odraz v zrcadle.

  Dokonce i nevěřící Tomášové se mohou obrátit na vědecké podklady k této teorii. Neurologové si totiž všimli, že neurony v premotorické kůře našeho mozku reagují na činnost neuronů v mozku člověka, s kterým se dostaneme do styku. Reakce je zprostředkována smyslovými orgány, zrakem nebo sluchem. Reagující neurony, které nám tímto způsobem umožňují se vcítit a podílet na mozkové činnosti druhého, kopírovat ji, byly nazvány „zrcadlové neurony“.

  Luna v Beranu teď zrcadlí místa, kde jsme se rozpustili v roli „všude první jedničky“. Přes osvětlení Sluncem z protějších Vah jsme nyní postaveni tváří v tvář skutečnosti, že nemůžeme mít všechno, a že si nemůžeme dále dovolit uspokojovat své touhy, aniž by nás to něco nestálo.  Kde jsme se globálně zaměřovali v rámci filozofie „More and more“ na „já“, pociťujeme nyní propastný nedostatek v „my“. Luna v Beranu znázorňuje dnes temno z přílišného důrazu na já a moje. V protějších Vahách s rostoucím vědomím toho, čeho jsme jako lidská společnost dosáhli vychýlením misek v právu a zákonech, ve finančním hospodaření, v ekonomice a politice.

  Vahám se přisuzuje touha po ideálním, nekonfliktním řešení. Beran jeví o tyto zásady setrvalý nezájem (nutno podotknout, že se jedná o obecnou charakteristiku těchto znamení.) Jejich společným tématem je vnímat sebe sama skrze druhé. Ostatně to za nás dělají naše neurony. Zkusme se dívat na druhého člověka, doma, na ulici, v MHD, v televizi, a zaměřit se na to, co nás na něm tolik dráždí, ještě dřív než vůbec otevře pusu. Kdo je tím druhým, kdo se to na nás dívá ze zrcadla ve znamení Vah. A můžeme jít ještě dál, a hledat, jaký je to náš osobní rys, vlastnost, který se na něm odráží, a který odmítáme přijmout za vlastní, takže se s ním dnes a denně musíme potýkat v odměřených tvářích v ranním metru a v arogantních názorech politiků, hřímajících z obrazovky. Jaký obraz do zrcadla pošleme, takový se k nám vrátí zpět.

  Začneme – li se dívat na sebe a svět kolem nás přes zrcadla, která odrážejí náš obličej, tělo a celého člověka, zjistíme, že toltécké „Ty jsi moje já“ a Jungovo “Kdo se dívá ven, ten sní, a kdo dovnitř, ten se probouzí“ mají něco do sebe.

  Z hvězdných sfér se ozývá důležité upozornění na Plutovy závěrečné čistky ve znamení Střelce. Od 27. listopadu bude Pluto již nezvratně po dalších patnáct let působit ve znamení Kozoroha, kde se bude starat o ekonomické hospodaření se zdroji naší matky Země. Co se týká zpětného/retrográdního pohybu planety Merkur, od zítřka už jde zase po své trati vpřed. V následujících dnech už se snad nebudou tolik hroutit počítače a další technika, ani nezůstaneme někde viset v totální dopravní zácpě. Ačkoli v Praze je snad ten Mekur retrográdní průběžně celý rok…

  Krásné podzimní dny vám přeje Máša Růžičková

  Posted by admin @ 09:30

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.