Kalendář

Srpen 2008
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 30Srp

  ve 21:58 hodin středoevropského letního času, na 7°48´ Panny

  Tomuto  stupni přísluší sabiánský symbol „Malá dívenka dostává první taneční hodinu“, s podtextem „Učit se používat schopnost emocionálního sebevyjádření v souladu s kulturními normami“.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Cimi (čteno kí mí) – odevzdání, odpuštění, pokora.

  Je poměrně výjimečné, abychom se v průběhu jednoho měsíce setkali dvakrát s novoluním. To první proběhlo v rámci zatmění Slunce 1.srpna. Dnešní počáteční bod nového 29 denního lunárního cyklu přináší díky spojení Slunce s Lunou a Saturnem na světské úrovni téma zdařilého začátku nového školního roku. Znamení Panny symbolizuje nejčistší zasvěcení svému poslání bez ohledu na to, co tomu říká naše ego. V dokonalém projevu je esencí božské oddanosti a kontaktu s vyšší úrovní, respektu vůči vyššímu záměru, ať už je jakýkoli.

  Jak praví moudří – Když je žák připraven, učitel se objeví.

  Dovolte mi volně citovat z moudré knihy Dana Millmana Návrat pokojného bojovníka (Sacred Journey of the Peaceful Warrior), vydané nakladatelstvím Sagittarius:
  Slova učitele k žákovi:…skutečně, když je žák připraven, mistr se najde, ať jsi kdekoli. Na nebi, na zemi, v taxíku, v bance, v ordinaci psychoterapeuta, u čerpací stanice, v podobě přítele, nebo také nepřítele. Jeden druhému sloužíme jako učitelé. Učitelé jsou v našem sousedství, ve městě, státě, zemi, učitelé pro všechny stupně uvědomění. Vše v sobě skrývá poselství, vše souvisí se vším, každá část zrcadlí celek, pokud máš oči, které vidí, a uši, které slyší. Může ti to teď připadat nevěrohodné, ale jednoho dne to pochopíš. Budeš schopen se zadívat na kamínek nebo na žilkování listu stromu nebo budeš pozorovat, jak vítr unáší kousek papíru, a v tom všem objevit skryté pravdy vesmíru.“…

  …naše putování světem odráží v lepším případě naši vnitřní cestu, v horším ji nahrazuje. Svět, který vnímáš, poskytuje pouze symboly pro to, co hledáš. Na posvátnou cestu se vydáváme ve svém nitru. Dříve než budeš moci najít to, po čem pátráš ve světě, nalezneš to uvnitř sebe sama. Jinak se ti  může stát, že na své cestě potkáš mistra, který tě hlasitě pozdraví, ale ty jeho oslovení přeslechneš…

  …uvědomoval jsem si, že ve skutečnosti nemáme svůj život ve svých rukou, že nejsme schopni zastavit vlny, které se přes nás ženou. Jediné, co se můžeme naučit, je na těch vlnách plynout, přijímat je tak, jak přicházejí a zase ve svém rytmu odcházejí. Přijmout tak i sebe, nejen své přednosti, ale i slabosti, své schopnosti i pošetilosti. Přijmout vše, co přijde tak, jak to vesmírný řád přináší. A udělat vždy vše, co se dá, a ostatní nechat plynout…

  Tyto řádky jsou věnovány všem poutníkům, kteří jsou na cestě k sobě, a v tomto měsíci, v tomto novoluní hlavně všem Pannám nebo těm, kteří mají toto znamení zdůrazněno nejen Sluncem, ale třeba Lunou, ascendentem, anebo osobními planetami.

  Úplně vám všem přeje sluneční paprsky na cestu Máša Růžičková, s poděkováním přítelkyni Haně za inspiraci svým osobním příběhem.

  Posted by admin @ 10:16

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.