Kalendář

Červenec 2008
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 02Čvc

  ve 4:19 hodin středoevropského letního času, na 11°32´Raka

  Tomuto stupni přísluší sabiánský symbol „Číňanka kojí dítě, jehož aura ukazuje, že je vtělením velkého učitele“, s podtextem „Projevení hodnoty, skryté ve zkušenosti, jejíž hlubší význam jsme pochopili.“

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Lamat – harmonie, láska bez hranic, jasná perspektiva, brána do páté dimenze.

  Dnešní počáteční bod nového 29 denního lunárního cyklu přináší díky spojení Slunce s Lunou a Venuší naději v lidské soucítění a humánní povědomí. Nikdo nám nazavdává důvod se rozčilovat nad nezákonností,chudáci poslanci v chvatu nadělali další nepolepšitelné škody v zákonech, kvapně a šťastně se odexpedovali na povinné prázdniny, a my se můžeme v klidu a míru věnovat svým dětem, rodinám a blízkým.

  Ostatně podle magazinu Business Week nebude již stávajících bystrých hlav v českém parlamentu dlouho zapotřebí, protože celá naše civilizace přechází do jiného režimu. Pozvolna začínáme opouštět levou hemisféru rigidního racia a začínáme objevovat pravou hemisféru intuice, pružnosti a inspirace. Znamení Raka, a další vodní znamení, Štír a Ryby, se v těchto nedefinovatelných, nezachytitelných, nepojmenovatelných sférách nevědomí pohybují jako doma.

  Časopis Business Week uvádí zajímavé srovnání minulého a tohoto století:

  Charakteristika: 20.století x 21.století
  Organizace: pyramida x intenet
  Zaměření: dovnitř x ven
  Způsob: strukturovaný x pružný
  Zdroj síly: stabilita x změna
  Struktura: soběstačnost x vzájemná závislost
  Zdroje: hmotný přínos x směs informací
  Operace: vertikální začlenění x virtuální začlenění
  Produkty: masová produkce x masové přizpůsobení
  Dosažitelnost: v domácím prostředí x globálně
  Peněžnictví: čtvrtročně x v reálném čase
  Zásobování: měsíčně x hodinově
  Strategie: od špičky dolů x zdola nahoru
  Vedení: dogmatické x inspirující se
  Pracovníci: zaměstnanci x nezávislí agenti
  Očekávání od zaměstnání: zabezpečení x osobní růst
  Motivace: soutěžit x vybudovat
  Zlepšení: přírůstkem x revolučním skokem
  Kvalita: dosažitelně nejlepší x bezkonkurenční

  Levá mozková hemisféra se zaměřuje na logické, analytické myšlení, na obsah a detaily, je strohá a nic nepřikrašluje. Je to princip mužský, jang, ovládající pravou polovinu těla.

  Pravá hemisféra neracionalizuje, nýbrž vnímá věci všemi smysly ve vzájemných souvislostech. V jejím režimu jsme schopni myšlenky kreativně rozvíjet, vidět v obrazech, vnímat to, co vidíme, slyšíme, cítíme, co mnohdy ani nedokážeme převést do slov. Je to princip ženský, jin, ovládající levou polovinu těla.

  V ideálním případě jsou obě polokoule našeho mozku schopny učinit kontrakt o spolupráci, a obohatit tak rozum o cit a naopak. Jelikož se už nějaké to století potácíme pod nadvládou racionálního myšlení civilizační levé hemisféry, přichází s prvním desetiletím nového milénia neodvratně ke slovu její protějšek/doplněk – pravá hemisféra citu a empatického pochopení souvislostí.

  S novoluním ve znamení Raka budeme vstupovat do nové etapy lidstva lehkým, svižným krokem, aniž bychom si toho byli plně vědomi. Přitom můžeme navázat na svoji paměť a vzpomínky, uložené kdesi hluboko v nevědomí. Můžeme se spojit s historií svého rodu, s dobrými tradicemi rodinných předků a naopak se rozloučit s těžkým údělem předků, dobrovolně navalenou tunovou zátěží na svém hřbetě – viz zajímavé odkazy jinam, stránky Tomáše Půlpána.

  Můžeme poděkovat kořenům svého stromu života za to, že ve svých podmínkách činili maximum toho, co mohli, že štafetu předávali dál tak, jak to nejlépe dovedli, protože jedině díky nim mohla koruna našeho stromu vykvést.

  Dnešní novoluní je ideálním okamžikem pro vymezení a léčbu vleklých rodinných traumat. Raci někdy neví, kdy říci svému mesiášskému komplexu dost. Teď nastává pro ně, a nejen pro ně, čas nazřít své osobní vzorce potřebnosti a spoluzávislosti, vztahů silné náklonnosti a života v soustavném strachu o ně přijít.

  Zkusme nechat odejít své staré obranné mechanismy, které možná v našich vztazích prokazovaly spíš medvědí službu. Otevřeme své srdeční centrum všeobjímající lásce, a zahrňme tam nejen ostaní, ale i sebe.

  Ke čtení o budoucnosti, která patří pravým hemisférám, vám vřele doporučuji úžasnou knihu Úplně nová mysl, jejímž autorem je Daniel H.Pink, svého času poradce v Bílém domě.

  Pěkné léto vám přeje Máša Růžičková

  Posted by admin @ 12:03

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.