Kalendář

Červenec 2008
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 31Čvc

  na 9°32´ Lva

  Tomuto stupni přísluší sabiánský symbol “Ranní rosa se začíná třpytit v paprscích vycházejícího slunce, zaplavujících pole.“

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Caban (čteno ka ban) – zemská síla a galaktický řád, proměnlivá rezonance se světem, léčení krystalem, bílý lev, velryba.

  Zatmění se objevují zpravidla ve dvojici s časovým odstupem čtrnácti dnů, ve vazbě buď na úplněk ( lunární zatmění ) nebo na novoluní ( zatmění solární ). Solární zatmění je novoluním, které se odehrává v době, kdy Luna je ve stejné zeměpisné šířce jako Země a Slunce. Ve chvíli, kdy se Luna vydává na pouť mezi Sluncem a Zemí, blokuje sluneční záři a vrhá svůj stín na zemský povrch. Vliv je výraznější v místech, kde je tento úkaz viditelný. Úplný stín se objeví zítra nejprve v severní Kanadě, půjde přes Grónsko, Sibiř, Mongolsko, a opustí zemi za večerního soumraku v centrální oblasti Číny. Částečná viditelnost bude v určitých oblastech severní Ameriky, v Evropě a Asii. Není nutno připomínat zahájení OH v Číně 8.8.2008, týden poté. Podle Číňanů je osmička velice vlivným číslem, doufejme, že v tom lepším smyslu.

  Zatmění signalizují významný posun novým směrem. Bude to patrně platit i pro Baracka Obamu (narozen 4.8.1961), který má za těchto podmínek reálné šance přestěhovat se do Bílého domu.

  Jak pro něho, tak i pro nás všechny se otvírají témata pro znamení Lva – individuální projev, kreativita, vášeň a otevřené srdce na dlani, někdy ve stínu arogance, sebezalíbení, sebestřednosti, pýchy či touhy po slávě.
  Energie dnešního zatmění Slunce nás budou provázet přinejmenším celý následující rok.

  Jelikož se zatmění opakují ve stejném stupni zvěrokruhu v odstupu 19 let, zapátrejme ve své osobní historii, jaké události se tehdy odehrály v našem životě, a jak se na ně díváme dnes, s odstupem a s nabytými zkušenostmi. Totéž téma se může znova vynořit, a záleží na tom, do jaké míry jsme je od té doby dokázali zpracovat a projít skrz jeho dveře nebo jestli jsme se vůči němu zablokovali, a ono se k nám opět po tolika letech vrací zpátky.

  Nejvíce budou v dalším roce života vnímat dnešní vliv ti z nás, kdo se narodili kolem dnešního data, dále Vodnáři, narození kolem 30.ledna, Štíři kolem 2.listopadu a Býci kolem 29.dubna. Taktéž všichni, jejichž některá další osobní planeta (Luna, Merkur, Venuše, Mars, nebo Jupiter) je na 9. až 10. stupni Lva.

  Další zatmění bude již za 14 dní, 16.srpna. Bude to částečné lunární zatmění na 24. stupni znamení Vodnáře.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 19:35

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.