Kalendář

Duben 2008
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 19Dub

  v 12:26 hodin letního času, na 0°43´ Štíra

  Tomuto stupni přísluší sabiánský symbol „Nacpaný autobus na okružní jízdě po městských památkách“, s podtextem „Základní lidská touha rozšiřovat si společenské obzory a vychutnávat výsledky kolektivních snah a nových životních přístupů“.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Ix (čteno Íš) – šaman, jaguár, zasvěcení, vědění srdce, integrita.

  Za dnešního úplňku jsou jednotliví členové vesmírné kapely rozsazeni tak, že společně tvoří obrysy papírového draka, vznášejícího se na obloze. Astrologové mají pro tuto formaci skutečně termín Drak. Pro následujících čtrnáct dnů se může na horizontu objevit možnost úspěchu a rozvoje, může přijít krátké období nezapomenutelného rozmachu, a možná i neskutečné výhry v loterii. Drak se nádherně vznáší, je unášen větrem, a přitom jeho pohyb řídíme ze země tak, jak se nám to líbí. Jestli bude orchestr poté vypískán nebo jestli naopak sklídí aplaus a nadšené ovace, to všechno bude záležet na tom, do jaké míry bude respektována jeho hostující dirigentka – Luna ve Štíru.

  Ten, kdo má ve svém osobním horoskopu Lunu v tomto znamení opředeném záhadami dobře ví, jak může být někdy těžké ustát své silné, intenzivní emoce, které kdesi hluboko uvnitř kypí, nicméně zvenčí člověk zachovává masku Jamese Bonda. Silným tématem, se kterým se může v životě setkávat, je důvěra vůči druhým a hledání hluboké sebedůvěry ve vlastní neklamnou citlivou intuici. Pokud obojímu zůstává uzavřen prostor, vkrádají se z druhé strany zahlcující emoce žárlivosti, zármutku, bezmoci a beznaděje.

  Den před úplňkem vstoupilo Slunce, stojící dnes přímo proti Luně, do pevného, zemitého Býka, takže se budou postupně vyrábět narozeninové dorty pro všechny Býky. Nutno mít při tom na paměti, že chuťové buňky výše zmíněných se nenechají odbýt nějakou umělohmotnou náhražkou! Býk je náramný požitkář, a miluje poctivou, nešizenou domácí stravu, pokud nepodléhá jiné vášni či neřesti, ve které nachází plnost života, není – liž pravda.

  Slunce v Býku jistě poradí Luně ve Štíru, ať jde se svými tajnými očekáváními a skrytými požadavky do háje, a ať už se kouká jasně vyjádřit, co vlastně konkrétně chce. Není nad zřetelný, srozumitelný jazyk, kterého je toto znamení schopno užívat, zatímco kdesi zdáli přichází nádherná hudba sfér, která nás ukolébá do slastného spánku. Stačí pustit kontrolu nad děním okolo, nad tím, co bylo, je a bude, protože ono stejně vždycky nějak bude, a zpravidla jinak, než si představujeme.

  Opojné úplňkové sny vám přeje Máša Růžičková.

  Posted by admin @ 09:34

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.