Kalendář

Březen 2008
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 18Bře

  20. a 21.března 2008
  začátek astrologického roku

  Letošní jarní rovnodennost je zcela výjimečnou událostí. Významné planetární změny, jejichž sled započal v loňském roce, budou i nadále pokračovat a kulminovat. O tom všem si z astrologického pohledu povíme více v jiném, speciálním příspěvku.

  V těchto dnech se nahromadilo hned několik změn naráz:

  • Jarní rovnodennost 20.března, v 6:49 hodin našeho času, Slunce vstupuje do Berana: nová životní energie, rašení jara, příchod světla a tepla
  • Úplněk 21.března, v 19:41 hodin našeho času, 1°32´Vah: příležitost provést jarní úklid v přihrádce vztahů, vyvézt zbytečnosti na skládku a doma si uspořádat čisté, útulné místo
  • Velikonoční Velký pátek přímo v den jarního úplňku: Výpočet data Velikonoc vychází ze zásady slavit tyto svátky po jarní rovnodennosti v neděli po prvním jarním úplňku, v rozmezí od 22. března do 25. dubna. K takové shodě v jednom dni jako letos došlo naposledy v roce 1913, a nebude se opakovat dříve než v roce 2228! Velikonoce jsou symbolem smrti a znovuzrození, příležitostí akceptovat přirozenou cestu životem od kolébky ke hrobu. O existenci počátečního i konečného bodu není pochyb, záleží na nás, jakou čarou je propojíme.
  • Mayský Nový rok: Podle mnohých pramenů se datuje 21.březnem, a znamená započetí nového cyklu.

  Naléhavě se tak objevuje několik témat k zamyšlení:

  • být přítomen tady a teď
  • spoluvytvářet budoucnost planety Země
  • každý sám u sebe, ve svém nejbližším okolí hledat řešení, jak ze začarovaného kruhu ven
  • vyjasnit si cíl, kam chceme vlastně opravdu dojít
  • jakou si sestavíme do budoucna hierarchii hodnot, čemu dáme přednost, a čeho se vzdáme

  Na internetu se v posledních dnech objevily výzvy využít tento mimořádný den ke společné celosvětové meditaci na podporu pozitivního globálního vědomí, k proměně disharmonické energie na Zemi a ke spontánnímu probuzení lidstva. Existuje značný počet lidí, kteří se touto cestou již vydali, a rok 2008 bude díky nim s předstihem čtyř let (oproti proslulému roku 2012) znamenat obrovskou celosvětovou změnu, s možností obratu lidstva zpátky ke světlu – viz poslední události v Tibetu.

  Jarní rovnodennost je silný moment, kdy dochází k zásadnímu posunu. Slunce se Zemí jsou v naprosté harmonii a rovnováze, jelikož Slunce stojí přímo nad rovníkem. Chystá se opustit jižní polokouli protinožců a věnovat svoji přízeň naší severní polokouli. Den a noc se dělí o svou vládu nad naší planetou spravedlivě na polovic. Celoroční pouť Slunce zvěrokruhem se uzavírá na posledním stupni hlubokých vod znamení Ryb a začíná na prvním stupni neohroženého, ohnivého znamení Berana. Vytváří se posvátný průsečík vzácně vyvážené energie, jež přirozeným způsobem uvádí do harmonie naši planetu a nás, její obyvatele.

  V době úplňku, kdy naše planeta získává více světla než jindy, se naskýtá větší šance uvolnit sílu lásky a pochopení pro druhého.

  Dnešní mimořádnou kombinací rovnodennosti a úplňku se vytváří možnost značně posílit sílu pozitivního světla na Zemi, a to do té míry, že výsledný globální posun probudí obrovské masy lidstva a transformuje vědomí lidí.

  Celosvětová meditace bude probíhat 21.března 2008, po celý den, od půlnoci do půlnoci, 24 hodin. Je však možno využít letošní mimořádné kosmické situace s mnohanásobným, nebývalým účinkem v rozmezí 32 minut od 23:24 do 23:56 hodin našeho místního času.

  Prosím vás všechny, abyste při té příležitosti podpořili Hanu /Hany /Hannah /Hanele, moji přítelkyni na její iniciační cestě k zasvěcení a vyléčení v peruánském pralese, kam právě teď odlétá.

  Jeden moudrý muž, Saint Germaine kdysi dávno prohlásil, že posilujeme cokoli, na co zaměřujeme svoji pozornost. Nepodporujme proto všechna ta negativa, která nás všude kolem i uvnitř nás samých trápí a drásají, a soustřeďme se pouze na světlo, ke kterému chceme dojít. Ponechme všechny ty nedostatky během meditace stranou a buďme tady a teď, v přítomném okamžiku, naplněni láskou, která nezná podmínek. Pokud se nebudeme zaobírat záležitostmi, vzbuzujícími v nás strach a obavy, nenajdou ve světelné vlně žádný prostor, a přestanou nás ovládat. A když totéž udělají současně další milióny lidí, vytvoří se obrovská vlna pozitivní energie, kterou naše planeta a všechen život na ní tolik potřebuje.

  Pošlete, prosím, tuto pozvánku k velikonoční meditaci vašim známým a blízkým.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 15:37

4 Responses

WP_Cloudy

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.