Kalendář

Červenec 2007
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 29Čvc

  ve 2:49 hodin letního času, na 6°31΄ Vodnáře

  7. stupni Vodnáře přísluší sabiánský symbol „Je vidět dítě, rodící se z vejce“. S podvysvětlením: „Vynořují se nové mutace, v souladu s velkými rysy kosmu“, nové možnosti, nové proměny vnitřní i vnější.

  Minule jsme si trošku posvítili na taškařice planety Merkur ve zpětném (tzv. retrográdním) pohybu. Merkur už si užil své, a zase se obrátil směrem kupředu. Ve vesmíru se děje stále něco nového, a tak se před pár dny začala ohlížet zpět pro změnu zase Venuše – planeta vztahů, estetického cítění a materiálních hodnot. Tento úkaz probíhá pravidelně každých 18 měsíců, a v tomto roce potrvá od 27.července do 8.září. Pro tentokrát bude Venuše oscilovat mezi začátkem znamení Panny a koncem znamení Lva. V Panně je Venuše oslabena, necítí, že by tam věnovali dostatečnou péči jejímu půvabu a podporovali osobní kouzlo, protože na takové hlouposti tam není prostor, kdežto ve Lvu si jako dramatická umělkyně a lvice salónů užije potěšení o poznání více. Ti, kdo mají ve svém osobním horoskopu Venuši v Panně nebo ve Lvu, o tom vědí své. V období, kdy je Venuše retrográdní, se nedoporučuje usilovat o navázání blízkého partnerského vztahu, natožpak vstupovat do svazku manželského! S velkou pravděpodobností bychom byli nuceni brzy sbalit kufry a vrátit se k mamince, zvláště, pokud by inkriminovaná Venuše retrográdní rozběhla události a rozehrála planetární orchestr našeho osobního horoskopu. Není tudíž řečeno, že všechna partnerství a manželství, uzavřená v době od 27.7. do 8.9. utrpí vážné trhliny. Pokud máme rozhodující kroky za lubem, není na škodu podívat se s astrologem nejprve na planety v našem osobním horoskopu. Nedivme se, když lidé kolem nás jednají v této době jako sloni v porcelánu, a tropí škody, místo aby vztahy kultivovali a rostlinku zalévali.

  O roznícení neshod se ráda postará také Lilith, která právě vstoupila do Štíra. Velice ochotně bude podporovat žárlivé scény, hádky o majetek a vleklá dědická řízení.

  V dnešním úplňku se oživuje vliv stálice Algol (viz novoluní 16. května). Možná, že v kauze Maurerových se konečně odhalí důležité souvislosti. Nezapomeňme, že i Gorogona Medúsa bývala kdysi sličnou kněžkou, která byla proměněna v démonické stvoření až teprve po ztrátě své čistoty a znásilnění bohem Poseidonem.

  Dnešní úplněk je sice v avantgardním, intelektuálním, přátelsky vstřícném a humanitárním Vodnáři, avšak horoskop tohoto dne je umístěn pod dráty s vysokým napětím. Až teprve koncem prvního srpnového týdne se vzduch eventuálně pročistí, a my si konečně uvědomíme, že vozidlo s naší tělesnou schránkou jelo po celou dobu na plný plyn, a zároveň se zataženou ruční brzdou.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Muluc (čteno mú lúk) – luna, voda, emoce, imaginace, léčitelské schopnosti.

  Je tomu týden, kdy Slunce postoupilo o krok dál, a ocitlo se v kulisách znamení Lva. Ve lvím období se můžeme nechat vyprovokovat k radostnému nadšení ze hry, ke ztrátě ostychu z toho, že nás někdo přistihne při infantilních hrách a dětinských rošťárnách. Můžeme poskakovat na jedné noze a předříkávat si přitom nahlas dětskou říkánku o peci, která spadla, a zapomenout na svět kolem přesně tak, jako to dovedou malé děti, jejichž chování připadá nám dospělým zcela přirozené. V tomto směru nás teď o prázdninách mohou naše děti či vnuci lecčemu naučit, a náš kredit může díky tomu v jejich povědomí stoupnout, nemluvě o zlepšení vzájemných vztahů. V diáři si k datu 12. a 13.srpna (den novoluní ve Lvu) zapišme heslo Perseidy a společně se svými potomky pozorujme tuto nádhernou kosmickou podívanou, opakující se rok co rok. V tyto dny, kdy naše Země prochází zónou s větší hustotou prachu a plynů, je možné spatřit na obloze buď těsně před východem nebo hned po západu Slunce celé spršky a roje svítících meteoritů, které jako by se rozlétaly z jediného centra.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 17:18

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.