Kalendář

Květen 2007
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 01Kvě

  V sabiánském symbolu „Oficiální ples na ambasádě“ je zdůrazněna důležitost setkání s druhými lidmi na určité vyšší úrovni spíše než během každodenních pracovních a rodinných povinností.

  Veskrze intuitivní Luna v úplňku, a navíc ve Štíru, stojí přímo proti Slunci v Býku, jež se odhodlá k pohybu až teprve tehdy, když je přesvědčeno o blahodárných důsledcích svého činu. Na nebi se objevuje ještě jedna dvojice v opozici, takže obě dohromady tvoří takzvaný velký kříž. Druhou dvojicí je Saturn a Chirón. Zdá se, jako kdyby Saturn, strážce pořádku, discipliny, zodpovědnosti osobní i státní, struktury a pravidel, emigroval v devadesátých letech také na Bahamské ostrovy nebo na Seychyly. Bez zásahu jeho pevné spravedlivé ruky se však nemůžeme obejít. Jinak se dočkáme zranění a bolesti, kterou znázorňuje Chirón, zraněný léčitel, stojící Saturnovi přímo ve výhledu. Dnešní velký kříž svědčí o pokročilém stupni degenerace lidského druhu a o volání po návratu k opravdovosti a k nalezení východiska z poměrně svízelné situace.

  Květnový úplněk se Sluncem v Býku a s Lunou ve Štíru bývá obvykle v některých koutech světa provázen svátkem Wesak, oslavou Budhova narození, jeho učení a osvícení. Je nejvýznamnějším duchovním svátkem na světě, a nemá nic společného s církevním pojetím, jelikož Budhova pozornost byla zaměřena na to, jak opravdově žít, nikoli čemu věřit. Říká se, že v tomto dni k nám Budha každoročně vysílá s proudy nové globální energie vcítění také ukončení lidského utrpení. Pro nás se v tomto dni s přívalem nových zdrojů naskýtá příležitost jak ke zmírnění našeho osobního strádání a bolesti, tak pro pomoc druhým při řešení jejich obtíží.

  Jarní svátek Wesak upevňuje pro další rok probuzenou životní sílu prostřednictvím soucítění, které zmenší bolest všech pozemských bytostí. Dnes se můžeme co nejvíce věnovat modlitbám, rituálům, meditacím, protože naše myšlenky a záměry mají daleko větší hloubku působení než jindy v roce.

  V Mayském orákulu je dnes Ahau – jednota ve světle – závěrečný, vrcholný, nejvyšší symbol ze všech dvaceti, jehož lze dosáhnout. Carl Johan Calleman, odborník v rámci mayské tématiky, doporučuje ve dnech Ahau pořádat v různých koutech zeměkoule takzvanou dikšu – společnou modlitbu, rituál k očištění a léčbě našeho globálního prostředí na zeměkouli. Více viz
  www.breakthroughcelebration.com

  Luna se převaluje sem a tam, a s každým okamžikem se nám zjevuje ve své proměnlivé jedinečnosti – viz animace na http://www.spaceweather.com/

  Posted by admin @ 18:49

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.