Kalendář

Květen 2007
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 31Kvě

  11° Střelce přísluší sabiánský symbol „Zlatovlasá bohyně příležitosti se okázale předvádí“.
  Podle výkladu v Astrologické mandale Dane Rudhyara se jedná „o snahu společnosti dramatizovat to, co nabízí ambiciózní osobě“. Toto podání nevyznívá příliš srozumitelně, ale obecně jde patrně o proces násilného růstu nebo o čím dál víc aktivované civilizační tlaky k takzvanému pokroku.

  Jak již víme, každý úplněk představuje vypjaté emoce, výzvu ke spolupráci mezi rozumem a citem, možnost postupně harmonizovat a zklidňovat svoji rozjitřenou duši. Za úplňku je opakovaně zaznamenávána jak větší porodnost, tak i větší počet nehod. To, co do tohoto okamžiku držíme silou vůle na uzdě, hrozí vybuchnout.

  Za úplňku stojí proti sobě vždy dvě astrologická světla – Slunce a Luna. Právě dnes má Slunce společnost. Na jeho místě se vedle něj objevuje stálice, bledě růžová hvězda Aldebaran. Podle starých Peršanů (z doby 3000 let před Kristem) je jedním ze čtyř strážců nebeských bran, z nichž u každé stojí jeden z archandělů. Tam, kde je Aldebaran, hlídá vstup od východu archanděl Michael, vyzbrojen mečem a štítem, aby v den posledního soudu setnul hlavu drakovi.

  Pro nás je jeho přítomnost výzvou k tomu, abychom se už konečně rozloučili se svými starými vzorci chování, se zažloutlými, potrhanými mapami, které nás odvádějí od cesty ke svému středu a k celistvosti. Drak je symbolem nečistoty, kterou jsme si postupně v životě na sebe nabalovali ze všech možných směrů jako řeka náplavy. Zbytečný toxický odpad otravuje naše vnitřní prostředí, naši duši a srdce. Archanděl Michael je rytířem, stojícím po boku Johanky z Arku nebo krále Artuše a jeho družiny. Podle lahviček Aurosomy www.aura-soma.cz/aura-soma.php představuje jeho meč vhled a soucit, výzvu k bitvě za odpoutanost od ega a za sjednocení s nejvyšším zdrojem. Souvisí s tarotovou kartou 16 – Věží (zhroucení starých forem, starého ega). Až teprve když se Věž zřítí, můžeme hledat to, po čem opravdu, hluboce toužíme. Dnešní den má celkový součet čísel také 16…

  Slunce a Luna tvoří v dnešní úplňkové noci napjatou vazbu s takzvanými lunárními uzly – osudovou karmou. Je to velká příležitost rozlousknout svůj osudový oříšek, vymanit se a postoupit o stupínek výš. Chce to dát si trochu práce a věnovat se intenzivně tomu, kým jsme, kým skutečně chceme být, a kterým směrem se toužíme vydat. Pokud si tato témata v červnu pořádně nepřežvýkáme a odsuneme je na později, může se podobná šance vzhledem k pohybu Saturna objevit až za dalšího dva a půl roku.

  V červenci zdánlivě změní směr svého pohybu planeta Venuše. K tomuto jevu, s nímž se také pojí symbolika cesty k sobě sama, dochází pravidelně jednou za 18 měsíců. V tomtéž měsíci se sejde Pluto, mocný symbol vnitřní transformace s galaktickým centrem, místem, se kterým jsme všichni bytostně hluboce svými kořeny spjati. Mayové se v rámci své životní filozofie a moudrosti dívali na galaktické centrum jako na tvůrčí prostor, jakousi vesmírnou dělohu, která ovlivňuje evoluční vývoj celého lidstva.

  Podle mayského orákula připadá na dnešek symbol Oc (čteno ouk) – přestavba minulosti, nový začátek, duchovní síla, opravdovost.

  30. června dojde v tomto měsíci výjimečně ještě k jednomu úplňku.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:35

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.