Kalendář

Duben 2007
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 16Dub

  27. stupni Berana přísluší Sabiánský symbol „Díky představivosti je znovu získaná ztracená příležitost“. Symbolizuje přehodnocení našeho vnitřního postoje a přístupu.

  Počínaje datem loňského zatmění Slunce – 22.září 2006 – se opakovaně, pravidelně, měsíc co měsíc, přibližně v době každého novoluní (nového začátku), objevují nové okolnosti a situace, jež nás z vlastní vůle či pod vnějším tlakem událostí nutí ke změně starých map chování a vztahů. Je tomu tak proto, že ve všech těchto zlomových datech se hlásí o slovo jak transformační planeta Pluto, tak galaktické centrum – GC.

  Co to je GC. Představme si, že naše Země a celá naše sluneční soustava je umístěna v jednom spirálovém rameni galaxie, kterou nazýváme Mléčná dráha. Slunce je jednou z přibližně 100 000 miliónů hvězd v celé této galaxii, a leží přibližně ve dvou třetinách vzdálenosti od jejího středu, ohniska celého systému, který se nazývá právě GC. Astrofyzikové jej řadí mezi tzv. černé díry, objekty, které mají takovou hustotu, že z nich nemůže proniknout ven vůbec nic včetně světla. Proslulý odborník na černé díry, kompletně znehybnělý, a přitom geniální Stephen Hawkings nedávno poopravil svoji teorii, takže podle něho nám černé díry určité informace začínají poskytovat.
  Mayové se v rámci své životní filozofie a moudrosti dívali na GC jako na tvůrčí prostor, jakousi vesmírnou dělohu, která ovlivňuje evoluční vývoj celého lidstva. Lidé, kteří mají ve svém horoskopu vazbu planet na GC bývají často duchovně zaměřeni nebo si mohou připadat, jakoby přišli na Zemi neznámo odkud. Podle astrologa Philipa Sedgwicka, který je specialistou na GC, je toto místo něco jako létající talíř, zaměřený na doručení božského, inspirativního poselství přímo do naší šedé kůry mozkové. Díky tomuto spojení máme možnost získat informace, o jejichž existenci bychom jinak neměli ani tušení. Jestliže řekneme Ano a otevřeme se, můžeme si automaticky „nainstalovat“ zcela nový pohled na život a jeho hodnoty.

  V dnešním novoluní na konci znamení Berana jsme k tomuto kroku opět provokováni, jelikož GC a Pluto jsou ke spojení Slunce s Lunou v přesném trigonu. Můžeme se ohlédnout zpět ke 22.říjnu 2006, kdy došlo k novu přímo v protějším vztahovém znamení Vah. Můžeme zapátrat ve své mysli, jestli jsme od té doby popošli aspoň o kousíček vpřed, jestli už jsme dosáhli k úrovni batolete, které se od té doby naučilo držet balanc, a samo se vydává na cestu plnou překvapení a objevného poznávání. Jeho smělý vnitřní bojovník má značné odhodlání, a nezastaví ho ani odřená kolena, ani natlučený nos.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Chicchan (čteno čik čan) – základní čakra, svinutý had, zvedající se z tekutého zemského magmatu, energie kundalini, spojení s řádem, s instinkty a tvořivostí.

  Vliv dnešního novoluní se může projevit zejména u lidí narozených v závěrečných dnech každého znamení zvěrokruhu – u Beranů, narozených mezi 17. a 21.dubnem, Býků narozených mezi 17. a 21. květnem, Blíženců mezi 17. a 21. červnem, atd.atd. Ti všichni mají své Slunce na posledních stupních příslušného znamení. Ať jste se narodili kdykoli, a pokud znáte svůj horoskop, můžete se podívat, zdali nemáte v těchto místech další planety nebo hlavní osy horoskopu, které se mohou nyní silně aktivovat,. Případně se můžete pro tyto informace obrátit na mne, znáte – li kromě data svého narození i čas a místo.

  Milí příznivci a přátelé,
  chtěla bych se ještě s vámi podělit o bolest, kterou naše rodina teď prožívá, protože v sobotu odešla navždy naše věrná, téměř patnáctiletá přítelkyně a členka rodiny, naše milovaná Lvice Cindy, bearded collie (bérdydka). Prosím vás všechny, kdo jste ji znali, abyste jí nechali vzpomínku, a přáli jí vlídné spočinutí ve věčných lovištích.

  Posted by admin @ 18:52

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.