Kalendář

Březen 2007
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 03Bře

  V letošním roce bude zahájena sezóna zatmění právě dnes, a pokračovat bude v tomto měsíci ještě v pondělí 19.3. částečným zatměním Slunce. Pak si na pár měsíců oddychneme a budeme pokračovat v jízdě až koncem léta – 28.srpna a 11.září. Úkaz zatmění není ničím astronomicky mimořádným, dochází k němu zpravidla čtyřikrát, někdy dokonce pětkrát do roka. Lunární zatmění probíhá výhradně v úplňku, zatímco solární – sluneční v novoluní. Pěknou aktuální animaci je možno zhlédnout na http://www.shadowandsubstance.com/
  K lunárnímu zatmění dochází ve chvíli, kdy se Země pohybuje mezi Sluncem a Lunou a postupně ji zahaluje do svého stínu. Při úplném zatmění Luny (jak je tomu dnes) se Luna do zemského stínu skryje absolutně.
  Efekt zatmění se nemusí projevit v daném dni. Mnohdy se na obzoru objeví něco mimořádného až teprve v takzvaných kvadraturách, to znamená po třech měsících od inkriminovaného dne. S dopadem lunárního zatmění lze počítat v době trvání půl roku ode dne zatmění, nejsilněji po třech a šesti měsících, u slunečního zatmění trvá působnost jeden rok, nejsilněji po třech, šesti, devíti a dvanácti měsících od dne zatmění.
  Každý běžný úplněk se vyznačuje překypujícím kotlem emocí, kdy záležitosti se blíží k okamžiku završení či vyhrocení. Vyskytuje se víc nehod na silnicích, k příchodu na svět se rozhodne víc miminek než bývá obvyklé. Zatmění působí jako katalyzátory, urychlují změny, odstraňují zbytečný balast, uvolňují a proměňují celkovou atmosféru a klima ve shodě s vyšším kosmickým záměrem jak v osobních životech, tak i v politickém kontextu.
  Způsob, jakým se odrazí toto makrokosmické dění v mikroklimatu naší planety a v konkrétních situacích jednotlivců, je závislý na momentálním uskupení planet a na jejich vzájemných vztazích. Dnešní den je nabit elektrickou energií vysokého napětí, jelikož do hry vstupuje Uran, planeta náhlých zvratů a nečekaných změn, stojící po boku Slunci a proti Luně. Toto rozložení vesmírných sil můžeme přijmout jako hozenou rukavici k rozvíjení schopnosti přizpůsobit se nově vzniklým podmínkám a okolnostem, které byly náhle odhaleny. Ve světě vědeckých objevů se může jednat o zcela mimořádný úlovek, například o čerstvý objev obrovského vodního rezervoáru velikosti Arktického moře pod zemských povrchem v oblasti východní Asie nebo o objev Kristova hrobu, apod.
  Každý z nás může v těchto dnech pocítit značnou nervozitu, pramenící z dlouho trvajících životních stereotypů, z přešlapování na místě, z toho, že věci se nevyvíjejí tak, jak bychom si představovali. Teď však přišel okamžik chopit se kormidla a poradit si se svým životem podle svých tužeb a přání, protože kdo jiný by to měl udělat? Vesmír nám k tomu dnes předkládá další šanci v jejich nekonečné řadě. Výsadní postavení mají v tomto případě lidé narození v Rybách kolem dnešního data, v Panně kolem 6.září, v Blížencích kolem 4.června a ve Střelci kolem 6.prosince.

  V mayském orákulu dnes začíná dvacetidenní cyklus prvním symbolem Imix (čteno í´míš). Je symbolem zdroje života, božské podpory a výživy. Nabádá nás k důvěře ve vesmírný zdroj a záměr.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:54

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.