Kalendář

Únor 2007
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 16Úno

  29. stupni Vodnáře přísluší Sabiánský symbol „Motýl, líhnoucí se z kukly“. Představuje naši schopnost vnitřně proměnit charakter osobního vědomí radikální změnou struktury každodenního života a změnou typů vztahů, do nichž vstupujeme.
  Přijetí takové výzvy není nikterak jednoduché, protože od 20. prosince 2006 mají prozatím horoskopy všech novoluní tvar takzvaného saturnského vědra. Znamená to, že veškeré soustředění na sebe poutá právě strážce prahu – zodpovědný a moudrý pan Saturn, nezbytný průvodce našeho života. V této rubrice je mu věnovaná trvalá péče a jeho témata se tu přetřásají opakovaně. Významná pozice Saturna nemusí nutně naznačovat, že bychom se měli začít strachovat o svoji budoucnost, jak by tento jev možná interpretovala klasická, předválečná astrologická škola. Je to prosté jako Kolumbovo vejce. Stačí dodržovat hranice, být důsledný, bdělý, vše provádět se vší pozorností, bedlivě, pečlivě, věci dokončovat, nevyhýbat se zodpovědnosti a důsledkům svého konání jak v zaměstnání, tak ve vztazích. Pokud toto všechno budeme očekávat pouze zvenčí, budeme si věčně stěžovat na nedokonalost, nedbalost, na chyby, se kterými se budeme u druhých lidí setkávat na každém kroku. Saturn nás důrazně vyzývá k tomu, aby každý z nás začal sám u sebe, jak v každodenních maličkostech, tak i ve vysokých politických hrách, tady a teď hned.
  Od září loňského roku do tohoto května stojí na obloze přímo proti Saturnovi Neptun, planeta chaosu a nejasnosti, ale také múz umělců, poetických snílků a blouznivců. Saturn a Neptun představují zcela odlišné energie. Saturn je jako bochník poctivého domácího chleba, zatímco Neptun je pohár opojného šampaňského, jehož bublinky vyprchají dříve než se naděješ. Za současné vesmírné konstelace se nemusíme učit zapíjet suchý chléb vínem, ačkoli je to obraz ryze biblický. Pokusme se žít svůj život tak, abychom v sobě ponechali místo jak Saturnovi, tak i Neptunovi. Abychom nežehrali na osud, ale uvědomili si i jeho hravost, lehkost a nikdy nehasnoucí naději. Jako to v jednom rozhovoru vyjádřil geolog a budhista Václav Cílek, když odpovídal na dotaz, zda je život cesta nebo jen náhodný pohyb beze smyslu:
  „Jak pro koho. Je zde cosi dáno, co nám vnucuje svoji vůli, a to staré národy nazývaly osud. Tomuto slovu se dnes bráníme, protože stojíme o pocit, že si určujeme vlastní život sami. V tomto daném osudu existují křižovatky, na kterých se rozhodujeme, kudy jít a kde můžeme volit. Kromě toho se na těchto cestách otevírají dveře šťastných okamžiků, které patří do lidského řádu, a (podle Platona) i okna zázračných rozhodnutí, které patří do božského řádu. Na nás pak je rozhodnutí, zda do takového okna vstoupit, anebo ne.“

  S novoluním, odehrávajícím se na posledních stupních znamení se od září loňského roku setkáváme prozatím opakovaně pokaždé. Z toho důvodu se patrně objevují nové okolnosti a situace, tlačící ke změně starých map chování a vztahů zejména u lidí narozených v závěrečných dnech každého znamení zvěrokruhu – Berani, narození mezi 17. a 21.dubnem, Býci narození mezi 17. a 21. květnem, Blíženci mezi 17. a 21. červnem, atd.atd. Ti všichni mají své Slunce na posledních stupních příslušného znamení. Pokud znáte svůj horoskop, můžete se podívat, zdali nemáte v těchto místech další planety nebo hlavní osy horoskopu, které se mohou nyní silně aktivovat, ať jste se narodili kdykoli. Případně se můžete pro tyto informace obrátit na mne, pokud znáte kromě data svého narození i čas a místo.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:55

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.