Kalendář

Leden 2007
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 01Led

  Hned za otevřenými dveřmi do nového roku na nás čeká první úplněk. Tentokrát má mimořádnou kvalitu, jelikož probíhá ve znamení Raka, na domácí půdě Luny (každému znamení totiž odpovídá jedna z planet). Kromě Slunce a Luny touží po brzké vzájemné společnosti ještě i Mars s Plutem a Venuše (která se už dnes v noci chystá do Vodnáře) s Chirónem.
  V předvánočním novoluní, 20. prosince, jsme nakročili do další 29 denní fáze a další nový krok nás čeká v novu 19. ledna. Nyní, v okamžiku úplňku máme již nakročenou nohu nad zemí, a nezbývá, než ji nechat dopadnout na zem a krok dokončit, i když bychom možná nejraději hodili zpátečku. Ale otočit se do protisměru s jednou nohou ve vzduchu by byl vskutku eskamotérský kousek, který by nemusel vždycky dobře skončit. Lepší bude přece jenom celým cyklem projít, ať už před sebou tušíme cokoli. Slunce v Kozorohu s sebou nese určitou ostražitost a neochotu riskovat a Luna v Raku přímo naproti má také ráda svou jistotu a bezpečí teplého pelíšku.
  Předností dnešního úplňku v Raku se Sluncem v Kozorohu je velká spolehlivost a schopnost stát pevně na zemi. Můžeme věřit tomu, co sami vidíme, slyšíme a cítíme, a nemusíme se spoléhat na nejrůznější hypotézy, teorie či vize pro budoucí rok nebo pro to, co nás osobně čeká a nemine. Soustřeďme se na signály svého těla a duše, na to, co od nás očekávají, na svou intuici, zanesenou mnoha vrstvami nedůvěry a strachu. Odstraňme nahromaděný prach a nečistotu a začněme naslouchat a vnímat svůj vnitřní diamant, se kterým jsme přišli na tento svět, a na jehož existenci jsme ve víru událostí jaksi zapomněli.
  Luna v Raku souvisí na tělesné úrovni s oblastí 3.čakry solar plexu, nazývané v hindštině Městem zářícího klenotu. Mottem této čakry je „Važ si sebe sama“. Vypovídá o schopnosti vydržet a přijmout to, co nám vesmír v průběhu našich životů ukládá (cit. z knihy Caroline Myss Neviditelné dary). Těžko tady můžeme být jen pro druhé, když si nevážíme sami sebe. Dokud tuto starou moudrost nepochopíme, budeme žít ve stínu této čakry, a pak můžeme trpět střevními potížemi (viz vánoční nadílka střevních viróz), poruchami příjmu potravy, a podobnými zažívacími obtížemi včetně diabetu. Můžeme se již teď začít věnovat obnově svojí pošramocené sebedůvěry, hrdosti a sebeúcty, i když nám v dětství tloukli do hlavy, že z nás stejně nic nebude. Jako dospělí jsme již odpovědni sami za sebe a za svá rozhodnutí, jak se svým životem naložíme.
  Pluto, pán podsvětní říše, vládce nad životem a smrtí, kouzelník hluboké vnitřní transformace a proměny, bude mít 13. ledna po svém boku planetu Mars, postavu věhlasného rytíře a bojovníka. Obě tyto planety se vzájemně spojí na půdě ohnivého Střelce, který nemá k prudkosti rozhodně daleko. Pro dalších čtrnáct dnů buďme uvážliví při výběru svých slov a nenechme se unáhlit k bleskovým reakcím s rudem před očima. Zabráníme tak zbytečným výjezdům pohotovostní služby k infarktovým situacím. Vnímejme svá slova a nezapomínejme naslouchat a vyslechnout i své nejbližší.

  Přeji vám všem, milí příznivci, dobré nakročení do Nového roku.

  Vaše Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:58

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.