Kalendář

Leden 2007
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 18Led

  Na tomto stupni zvěrokruhu je Sabiánský symbol „Žena, věštící z čajových lístků.“
  Podle následujícího výkladu této věty získáváme v tomto bodě schopnost vidět znamení skrytého významu v každém jevu, který upoutá naši pozornost.
  Není snad člověka, jehož pozornosti by uniklo zběsilé povětří, provázející dnešní novoluní. Vítr síly hurikánu je poslem náhlých, převratných změn, které otočí celou situaci vzhůru nohama. Svojí obrovskou silou dokáže vyvrátit z kořenů i silné stromy, doposud pevně zapuštěné v zemi, a zanechává po sobě slušnou spoušť. Všechno to, o čem jsme si mysleli, že je pro nás jisté a pěkně v pořádku uložené, v jediném mžiku nenávratně odnese daleko pryč od nás, od našich domovů. Veškeré pomyslné jistoty mizí kdesi v dáli, a nám nezbývá než přihlížet a přemýšlet, jak se s celou situací vypořádat. Protože nikdo neví, jak silný vítr přijde třeba za týden, měsíc nebo rok, a my budeme znova přihlížet napáchaným škodám, protože budeme opět zaskočeni. Žádná pojišťovací společnost nám neporadí, jak se dobře zabezpečit.
  Je těžké přijmout na vědomí skutečnost, že naší jedinou životní jistotou je počátek a závěr naší pouti. Její průběh zůstává velkým tajemným otazníkem, nepopsanými stránkami našeho života, a čím více se necháme v každém okamžiku inspirovat a zůstaneme otevřeni novým možnostem a příběhům, tím lépe pro nás.
  Právě v novoluní ve znamení seriózního, stabilního, zemského Kozoroha to je velká výzva. Ten je sice ochoten přistoupit na změnu, ale nejraději podle rok předem stanoveného harmonogramu, s předem prověřenou jistotou, že neprohloupí, a že nebude plýtvat energií jen tak pro nic za nic. Divokým převratům a bláznivým nápadům rozhodně není nakloněn. Proto i pro nás nebude v průběhu dalšího lunárního cyklu lehké (do dalšího novoluní 17.února) naučit se improvizovat v okamžité situaci tady a teď, nechat věci plynout, nezasahovat tolik do vyšší vůle, protože pokoušet se poroučet větru a dešti je myšlenka velice pošetilá.

  Podle Mayského orákula (nedávno po několika letech opět vydala Pragma) je dnešním symbolem CABAN (čteno Ka ´ban), v pořadí číslo 17 z celkových dvaceti mayských symbolů. Patří do pětice Univerzálního vědomí.
  Všechno to, co obsahuje, dostáváme dnes k dispozici pro vlastní potřebu. Jeho klíčovými slovy je Země, zemská síla a pohyb, synchronicita, božská láska, centrum vesmíru a centrum Země, galaktické vyrovnání. Představuje schopnost přeřadit se na vyšší frekvenci, být trochu napřed, aktivní, liberální, progresivní, občas i radikální myšlení. V tomto dni se potřebujeme vědomě uzemňovat, stát pevně na Zemi a nechtít být pouze vyššími duchovními bytostmi. Ještě stále máme pozemská těla, s nimiž jsme přišli na naši planetu Zemi, a o která je nutno pečovat.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:56

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.